19 stycznia 2021

Podsumowanie sezonu siatkarskiego sekcji dziewcząt MOSiR Dukla

 

Sekcja piłki siatkowej działająca przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli zakończyła kolejny sezon zmagań. Pod wieloma względami był to sezon wyjątkowy. Przykrą rzeczą jest fakt, iż przez pandemię Coronavirusa był on krótszy. Wiele zaplanowanych na ten okres turniejów się nie  odbyło. Zdecydowanie więcej było jednak pozytywów. Na zajęcia zapisało się ponad 30 dziewcząt z czego systematycznie na zajęcia chodziło ponad 20 osób. Tak liczna grupa zmusiła nas do podziału na mniejsze grupy i zatrudnieniu instruktora, którym był Krzysztof Belczyk. W sekcji trenują również dziewczęta, które kończąc w klasie VII przygodę z mini siatkówką rozpoczynają grę w tradycyjnej „6 osobowej” siatkówce. Grupa ta liczny ponad 20 osób. Systematyczność – to kolejna pozytywna rzecz, która była widoczna w zakończonym sezonie. Przez okres od września do lipca na zajęciach frekwencja była zawsze bardzo duża. Do tego ogromne chęci nauki, doskonalenia swoich siatkarskich umiejętności na zajęciach. To wszystko sprawiło, że w tym choć krótkim sezonie dziewczyny osiągnęły bardzo dużo dobrych sportowych wyników na różnego rodzaju turniejach np.: V miejsce w organizowanym w Dukli Międzynarodowym Turnieju Mini Siatkówki czy  V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości w Jaśle. Do tego dochodzą dobre występy w niedokończonej Regionalnej Lidze Mini Piłki Siatkowej czy świetny wojewódzki finałowy turniej Kinder+Sport w kategorii „4ki”. Na największe słowa uznania zasługują Klaudia Bałuta, Amelia Skrzęta, Magdalena Piróg i Ula Jakieła, które najpierw po dobrych meczach w eliminacjach awansowały do wojewódzkiego finału turnieju Kinder+Sport w kategorii „2ki” a następnie po rewelacyjnych zawodach zajęły miejsce 3 w województwie podkarpackim. Również najstarsza grupa, która po raz pierwszy zagrała w Amatorskiej Powiatowej Lidze Dziewcząt odniosła wielki sukces awansując do finału tych rozgrywek a fantastyczny, inaugurujący ligę mecz w Miejscu Piastowym, wygrany 3:2 pokazał charakter, wielkie siatkarskie umiejętności i ogromny potencjał  całej drużyny. Finałowy mecz Ligi Amatorskiej zaplanowano na początek września.

Na ostatnich, kończących tegoroczny sezon zajęciach czekał na zawodniczki prezent. Była nim wizyta Magdaleny Jurczyk, zawodniczki MUKS Jokera Świecie, drużyny, która sezonie 2020/21 występować będzie na parkietach Tauron Ligi a więc w najwyższej lidze kobiet w siatkówce. Magda oprócz pamiątkowych zdjęć opowiadała o swoich początkach przygody z siatkówką, swojej siatkarskiej karierze, o treningach i osiąganych sukcesach, o ciężkiej pracy jaką trzeba wykonać na treningach, aby ten cel zrealizować. Każda z zawodniczek sekcji miała okazję do zaprezentowania swoich siatkarskich umiejętności, poodbijania a na koniec do rywalizacji w czasie gier z Magdą Jurczyk.

Już teraz gorąco zachęcamy dziewczęta z roczników 2009 i 2010 do rozpoczęcia treningów  w naszej sekcji piłki siatkowej, która już od początku września rozpocznie kolejny -7 sezon – zajęć.

Autor/fot. Damian Leśniak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial