23 kwietnia 2024

MOSiR Dukla – „Wisłoka” Nowy Żmigród 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:7)

Zwycięstwem 3:1 zakończył się zaległy mecz w ramach Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Przeciwniczkami dukielskich siatkarek była tym razem „Wisłoka” Nowy Żmigród. Mecz od pierwszej piłki pod dyktando naszych zawodniczek, które szybko wypracowało bezpieczną punktową przewagę i spokojnie zwyciężyły w secie pierwszym 25: 18. Pewne zwycięstwo za bardzo rozluźniło nasz zespół, ponieważ w secie 2 i 3 pojawiła się masa prostych, niewymuszonych błędów w każdym elemencie od zagrywki, poprzez grę w ataku po najprostsze odbicie piłki. W secie drugim, gdy na tablicy wyników widniał wynik 21:15 dla rywalek nastąpił moment, w którym dziewczęta pokazały swój siatkarski potencjał i umiejętności zwyciężając tą partie 25:23. Set 3 to również ogromna liczba oddanych, łatwych punktów przeciwniczkom. Końcówka seta od stanu 19:19 punkt za punkt. Niestety błąd w zagrywce a następnie błąd w przyjęciu i nieoczekiwanie przegrywamy tego seta 23:25. Dopiero przegrany set zmobilizował drużynę do lepszej, skuteczniejszej gry. Ożywili się również kibice, którzy nielicznie przybyli na halę i głośnym dopingiem wspierali drużynę a ta pokazała charakter, siłę i siatkarskie umiejętności zwyciężając 25:7. Był to ostatni mecz w dukielskiej hali przed zawodniczkami jeszcze wyjazdowe mecze w Nowym Żmigrodzie i Bratkówce.

Skład zespołu: Martyna Belczyk, Ewelina Gonet, Agata Łukasik, Kinga Węgrzyn, Julia Helon, Zuzanna Krowicka, Kornelia Sysak, Martyna Pawlik, Julia Kalińska, Wiktoria Paszek.