30 maja 2020

Ruszyły rozgrywki Kinder+Sport

W sobotę 11 stycznia w Jedliczu zainaugurowaliśmy siatkarskie rozgrywki Kinder+Sport. Są to ogólnopolskie rozrywki mini piłki siatkowej w trzech kategoriach wiekowych. Dziewczęta występują w zespołach cztery, trzy i dwuosobowych. Na początek rozgrywki „czwórek”. Naszą sekcję reprezentowały dwa zespoły w składach: MOSiR Dukla I – Maja Szwast, Martyna Czaja, Emilka Rąpała, Zuzanna Belcik, Julia Szczurek oraz MOSIR Dukla II: Eliza Kowalska, Martyna Delimat, Emilka Głód, Weronika Kochan i Natalia Tyburcy. Niestety był to przeciętny występ naszych siatkarek. Zespół MOSiR Dukla I uplasował się ostatecznie na miejscu 7 a zespół MOSiR Dukla II na miejscu 13 w 15 drużynowej stawce. Wyniki poszczególnych meczy MOSIR Dukla I: porażki z Karpaty MOSiR Krosno II 6:21, Karpaty MOSiR Krosno IV 14:21, zwycięstwa z Kępa Dębica II 21:6, UKS San Lesko II 21:10, UKS Dębowiec I 21:13, UKS Dębowiec II 21:10. Drużyna MOSiR Dukla II: porażki z Karpaty MOSiR Krosno I 4:21, UKS Dębowiec I 17:21, Kępa Dębica I 7:21, Gosirki Jedlicze 12:21, zwycięstwa z UKS San Lesko I 21:17, UKS San Lesko II 21:15.

Następnie do rywalizacji przystąpiły zawodniczki w kategorii „trójek”. Skład naszego zespołu to: Klaudia Długosz, Wiktoria Konop, Angelika Wilczek i Dominika Jakieła. Dziewczęta, dla których był to pierwszy turniej a tym bardziej w tym składzie bardzo dobrze rozpoczęły zmagania. Zwyciężyły w pierwszym meczu z UKS Dębowiec II 15:4. W drugim meczu nieznacznie na przewagi uległy Kępie Dębica I 14:16. W kolejnych meczach zwyciężały już rywalki Karpaty MOSiR Krosno III 8:15, Korczyna 9:15, Karpaty MOSIR Krosno II 9:15. Zwycięstwo w ostatnim meczu turnieju z UKS San Lesko 15:11 uplasowały nasz zespół na 7 miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju, w którym udział wzięło 9 drużyn.

Na sam koniec do swojego turnieju przystąpiły najmłodsze dziewczęta w kategorii „dwójek”. Najwyżej, bo na miejscu 5 został sklasyfikowany duet Ula Jakieła/Klaudia Bałuta. Na miejscu 7 zakończyły turniej Julia Mormol/Magdalena Piróg. 9 miejsce dla Michaliny Fornal/Amelii Skrzęta i miejsce 10 Adrianna Wielgosz/Oliwia Jakieła. 

Przed zawodniczkami kolejne turnieje w zawodach Kinder+Sport i okazja do poprawienia swoich pozycji. Najbliższa już 8 lutego w Dukli w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie planowane są turnieje w kategoriach „czwórek” i „dwójek”.

Autor/Fot. Damian Leśniak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial