14 czerwca 2021

Dobre występy dukielskich siatkarek w eliminacyjnych turniejach Kinder+sport

W sobotę 23 marca w hali MOSiR odbyły się dwa turnieje Kinder+sport w kategoriach: czwórek i trójek. Na początek do rywalizacji stanęło  9 czteroosobowych zespołów, wśród nich oczywiście i nasza drużyna, która w składzie: Zuzanna Krowicka, Emilka Szczęsny, Julia Szczurek, Aleksandra Jurczyk, Julia Sajdak i Martyna Pawlik zajęła 5 miejsce. Lepsze okazały się zawodniczki UKS Dębowiec  I, MUKS Sparta Rzeszów II, MUKS Sparta Rzeszów I oraz Karpaty MOSiR Krosno I.

Tuż po zakończeniu zmagań czwórek swój turniej rozpoczęły młodsze dziewczęta, które rywalizowały w trójkach. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn. Nasze zawodniczki zajęły wysokie 4 miejsce ustępując tylko zespołom z Karpat MOSiR Krosno I, Gosirki Jedlicze oraz Karpaty MOSiR Krosno II. Zespół MOSIR Dukla wystąpił w składzie: Zuzanna Belcik, Emilka Rąpała, Emilka Szczęsny, Julia Szczurek. W tej kategorii wiekowej był to już drugi turniej, w pierwszym przypomnę dziewczęta zajęły miejsce 5.

Wszystkie nasze zawodniczki zaprezentowały się z dobrej strony. Na szczególną pochwałę zasługują dziewczęta w czwórkach, które po porażkach w dwóch pierwszych meczach, zmobilizowały się i po świetnym meczu z Karpatami MOSiR Krosno III i SP Krościenko Wyżne awansowały do finału i zajęły wysokie 5 miejsce. Na duży plus młodsze zawodniczki, które zwyciężały w meczach, które „trzeba wygrać” a w meczach przegranych uznawały wyższość zdecydowanie lepszym od siebie drużyn dzielnie walcząc o każdy punkt. Przed dziewczynami prawdopodobnie jeszcze jeden turniej eliminacyjny, który zdecyduje czy nasze siatkarki zagrają w finałach wojewódzkich turnieju Kinder+sport.

Wyniki Trójek: TUTAJ
Wyniki Czwórek: TUTAJ

Autor: Damian Leśniak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Zmniejsz/Powiększ