19 kwietnia 2024

Zawodnicy MTB MOSiR Dukla na ciężkiej trasie Cyklokarpaty Rzyki, 9.09.2017

W miejscowości Rzyki, w powiecie wadowickim odbyła się kolejna runda maratonów Cyklokarpaty. Organizator stworzył „killerską” trasę na wszystkich trzech dystansach, która wymagała od zawodników dużych umiejętności technicznych oraz wytrzymałościowych. Na dystansie Giga zawodnicy mieli do pokonania 71 km i ponad 3000 m przewyższenia. Takie przewyższenie potrafi rzucić o glebę nawet najtwardszych. Z tym dystansem zmierzyło się 44 zawodników, z których ośmiu nie ukończyło z różnych powodów. Dystans Mega oferował 52 km i ponad 2150 m przewyższenia zbierając duże żniwo w postaci rozdanych DNF (zawodnik nie ukończył wyścigu). Najkrótszy dystans Hobby mocno sprawdził technikę „hartów” na 30 kilometrowej trasie, z 1120 m przewyższenia. Podłoże na niemal całym odcinku tras był wyłożony luźnymi kamieniami różnej wielkości, niektóre fragmenty zjazdu oraz podjazdu dochodziły do 30%. W miejscach zacienionych duże kałuże, koło spokojnie chowało się do połowy a łańcuch i napęd dostawały momentalnie „zgryzionego piaskowego” brzmienia. Trasy dla koneserów kolarstwa górskiego, kto pokonał „bombę” i się jej nie poddał, może mieć ogromną satysfakcję z jej ukończenia.

Zawodnicy naszej sekcji rywalizowali na wszystkich trzech dystansach. Kilku nie dojechało do mety z powodu defektów, Michał Niezgoda zaliczył dwa mocne upadki, ale mimo potłuczeń ukończył dystans Mega. Juniorzy oraz seniorzy na Hobby pojechali równe zawody. Przemysław Korzec jechał równo, jadąc swój wyścig życia na Giga, Mateusz Lorenc na tym samym dystansie zaliczył „bombę” i tylko swojej silnej woli ukończył rywalizacje po 6 godzinach i 29 minutach. Drużynowo sekcja zajęła siódme miejsce.

Do zakończenia rywalizacji pozostały dwie imprezy, w Szczawnicy (23.09) i Wierchomli (30.09), na których łatwiej nie będzie.