Lodowisko

Statystyki

stat4u

Podsumowanie ostatniego startowego tygodnia zawodników MTB MOSiR Dukla

W sobotę, 26.08.2017 kolarze górscy rywalizowali w Kamionce w kolejnej rundzie maratonów Cyklokarpaty. Trasa należała do tych z profili łatwiejszych, na której nie było zbyt dużej ilości podjazdów. Dystans Hobby liczył 27 km, Mega 62 km, a najdłuższy Giga 82 km. Na każdym z dystansów jako sekcja mieliśmy swoich przedstawicieli. Na hobby wystartował Michał Niezgoda i przegrał pierwsze miejsce o błysk szprychy z Jakubem Cierniakiem w kat. Open oraz kat. HM1. Drugi był również Hubert Dudzik w kat. HM2. Na dystansie Mega, Michał Cichoń był najszybszy w kat. MM1 a Krystian Rynkar był trzeci. Na najdłuższym dystansie 4 wynik wykręcił Przemysław Korzec w kat. GM2. Wyniki naszych zawodników przełożyły się na trzecie miejsce drużynowo.

Pełne wyniki zobacz TUTAJ

Dzień później 27.08.2017 kilkoro zawodników wybrało się na finałową rywalizację do Piwnicznej Zdrój serii Dare2b. Trasa w żargonie kolarskim nazywana jest „Pure MTB” z racji swoich walorów technicznych. Jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiana kolarstwa górskiego, z dużą liczbą singli na których czuć „flow”. Zawodnicy naszej sekcji do końca walczyli o najlepsze miejsca w kategoriach wiekowych. Bardzo ładne zawody pojechał Rafał Dłużniewski, który na najkrótszym dystansie w kat. M3 zajął drugie miejsce. Aleksandra Szczurek najlepsza była w kat. K1 na dystansie średnim. Na najdłuższym dystansie w kat. M4 wygrał Jacek Szczurek.

W klasyfikacji generalnej po czterech imprezach najlepszy w kat. M1 był Hubert Dudzik, czwarte miejsce zajął Mateusz Lorenc w kat. M3, na szóstym miejscu rywalizację ukończył Rafał Dłużniewski. Na dystansie średnim w kat. K1 najlepsza okazała się Aleksandra Szczurek, Michał Niezgoda wygrał w kat. M1. Jacek Szczurek w kat. M4 najlepszy był na najdłuższym dystansie.

Środa, 30.08.2017 Nowa Sarzyna; to start naszego juniora Mateusza Szwasta w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym. Mateusz debiutował w imprezie szosowej wykręcając ósme miejsce. Jak na debiut jest to bardzo dobre miejsce, które pokazuje potencjał jakim dysponuje zawodnik naszej sekcji.

Autor: Mateusz Lorenc