Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Czołowe miejsca zawodników MTB MOSiR Dukla w Zakliczynie, cyklu Dare2B Maraton oraz w IV Maratonie Rowerowym MTB Ropczyce 2017

 

Kolejny weekend, kolejne starty zawodników naszej sekcji, którzy tym razem wybrali się na coraz bardziej rozpychającą się w kalendarzu serię maratonów Dare2B organizowaną tym razem w Zakliczynie. Była to trzecia runda i trzeba przyznać, że trasy serwowane przez organizatora 2PM Group w osobie Pawła Przybyło wraz z jego ekipą są wymagające na każdym z trzech dystansów, które są w ofercie. Sama suma przewyższeń na krótkim dystansie Quarter (1000 m) robiła wrażenie, średni dystans Half oferował (1500 m), a najdłuższy Full to już ponad 2050 m. Cykl ten wchodzi już powoli w końcową fazę, ponieważ został tylko jeszcze jeden wyścig do przejechania w Piwnicznej Zdrój.

Start wyścigu o godz. 11, zawodnicy z trzech dystansów startują razem i po chwilowej rozjazdówce następuje selekcja na pierwszym asfaltowym podjeździe. Tworzą się małe grupki, każdy szuka dobrej pozycji przed wjazdem w leśne single. Jeśli czujemy się dobrze na zjazdach warto wtedy podpiąć mocniej nogę aby nie utknąć przed słabiej zjeżdżającym zawodnikiem. Podoba się to że na Dare2B jest kultura ustępowania miejsca lepiej zjeżdżającym lub zawodnikom z mocniejszą nogą na podjazdach. Sama trasa wymagająca, różne rodzaje podłoża, są korzenie, kamienie, szybie szutrowe odcinki. Asfaltowe dojazdy do singli leśnych bardzo wymagające z nachyleniem dochodzącym nawet do 22% w niektórych ich fragmentach. Oznaczenie tras wzorowe. Organizator słucha zawodników więc chwalimy! Do poprawy naklejki z profilami bo nie widać na nich kilometrów oraz miejsc z bufetami. Posiłek na mecie zwykle w formie makaronowej, do uzupełnienia płynów izotonik oraz woda serwowana, że dla nikogo nie braknie. Nagrody konkretne da najlepszej trójki, warto pomyśleć o dekorowaniu pierwszych sześciu miejsc skromnym dyplomem. Na mecie towarzyska atmosfera, dobra muza!

Kolarze naszej sekcji udanie rywalizowali na wszystkich trzech dystansach, zajmując miejsca na podiach swoich kategorii albo będąc blisko nich. Na krótkim dystansie Hubert Dudzik zajął trzecie miejsce w kat. M1, Mateusz Lorenc był piąty w kat. M3, a Rafał Dłużniewski dotarł dziewiąty w tej samej kategorii. Na średnim dystansie startowała Ola Szczurek, która wygrała w kat. K1. Drugi w kat. M1 był Michał Niezgoda. Na najdłuższym dystansie wystartował Jacek Szczurek który był pierwszy w kat. M4.

Pełne wyniki: TUTAJ

W niedzielę odbyły się zawody organizowane przez RRS „Składak”; IV Maraton Rowerowy MTB Ropczyce 2017. W zawodach uczestniczyło kilku zawodników naszej sekcji. Michał Cichoń był najlepszy na dystansie Mega w kategorii M0, na dystansie Mini wystartował Krystian Rynkar, który okazał się najlepszy w kat. M1, w tej samej kategorii Dawid Kaczor przyjechał na czternastym miejscu. Damian Marciniec w kat. M2 zawody ukończył na siódmym miejscu.

Pełne wyniki: TUTAJ

Autor: Mateusz Lorenc, Foto: AfterShot