Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR



570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Podkarpacka Liga Rowerowa w Wietrznie, 9.07.2017

 

Interesujące wyścigi kolarzy górskich można było oglądać w ostatnią niedzielę w Wietrznie w ramach cyklu Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Była to III runda cyklu, w której zawodnicy ścigali się na 4,5 km trasie z sumą przewyższeń wynoszącą blisko 150 m. Zawody zgromadziły ponad 100 zawodników, wśród których nie brakowało znanych nazwisk (Mirosław Bieniasz, Adrian Rzeszutko, Jakub Solarz, Łukasz Helizanowicz, Albert Hudyka), dla których zawody te były dobrym przetarciem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Zawody rozpoczęły się startami najmłodszych zawodników i zawodniczek, które dostarczyły dużo pozytywnej energii na dalszą część zawodów. Po najmłodszych na pełne dwa okrążenia wyruszyły panie. Trasa w Wietrznie charakteryzuje się interwałowym profilem, ze sztywnym łąkowym podjazdem na początku okrążenia selekcjonującym zawodników przed wjazdem w gęstwinę leśną wokół Grodziska. Wilgotne podłoże nie pomagało, parzące słońce na łące przypalało plecki, flow na czterech wałach, mocna praca i skupienie. Na mecie z ładnych oczu pań dało się zaobserwować zadowolenie. Fajnie dziewczyny wyglądają umorusane błotkiem. Następnie do rywalizacji ruszyły kategorie juniorskie oraz mastersi I, II oraz weterani. Kategoria seniorska miała mieć do pokonania pięć okrążeń, lecz na prośbę zawodników organizator skrócił ją do czterech. Najszybszy zawodnik Wiktor Hudyka potrzebował na jej pokonanie ponad 43 minuty.

Zawody zakończyły się dekorowanie najlepszych sześciu zawodników pamiątkowymi dyplomami; pierwsza trójka otrzymała puchary. Kwiaciarnia „Kwiaty u Wioli” przygotowała piękne bukiety dla pierwszej trójki w kategoriach kobiecych.

Zapraszamy na IV edycje Podkarpackiej Ligi Rowerowej do Jedlicza 19 sierpnia. Miejscowy klub Jedlicze Team przygotuje ciekawą i wymagającą trasę.  

Wyniki III rundy Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Wietrznie, 9.07.2017

zobacz TUTAJ

Klasyfikacja generalna po III rundach TUTAJ

Zdjęcia zobacz TUTAJ

Autor: Mateusz Lorenc, Foto: Michał Wójtowicz