Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Zawodnicy naszej sekcji na Cyklokarpatach Brzozów oraz Dare2B w Iwkowej

Ostatni weekend był bardzo intensywny startowo dla naszych zawodników. Najpierw została rozegrana kolejna runda maratonów Cyklokarpaty w Brzozowie, a dzień później kilkoro „naszych” wybrało się na maraton Dare2B do Iwkowej; woj. małopolskie. W obu wyścigach nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze meldując się na podium swoich kategorii wiekowych.

W sobotę zawodnicy zawitali w podkarpackie rejony w Brzozowie. Nowe miejsce na mapie wyścigów okazał się bardzo dobrym debiutem jeśli chodzi o poziom tras oraz organizacyjnie. Tereny Brzozowa charakteryzują się interwałowym profilem terenu a to oznaczało tylko tyle, że zawodnicy mieli co jechać. Od samego początku wysokie tempo, rozjazdówka po asfalcie pozwoliła na przesunięcie się o kilka miejsc do przodu. Nie bez znaczenia był start z lepszego sektora. Odcinki szutrowe bardzo szybkie, na nich zawsze jest ryzyko złapania kapcia ale naszym zawodnikom udaje się ich uniknąć. Leśne single „primo sort”, ciasne, kręte, z fragmentami po korzeniach oraz oczywiście niektóre z nich mocno błotne. Błoto jednak zupełnie nie przeszkadzało. Trzeba uważać jedynie na wiszące luźno gałęzie, które kilkanaście razy mocno obiły się o kask. Fajna rywalizacja na trasie, jazda w grupie powoduje inne tempo niż jak jedzie się solo. Ostrzeganie się wzajemnie przed nagłymi przeszkodami pomaga aby uniknąć upadku lub uszkodzenia sprzętu. Kilka podjazdów i zjazdów łąkami w palącym słońcu. Nawodnienie, bufety a na nich można się lekko schłodzić polewając plecy i nogi zimną wodą. Meta zlokalizowana przy miejscowym stadionie, muzyka, konkretny posiłek regeneracyjny. Brawo dla organizatorów z Brzozowa. Zawodnicy sekcji spisali się bardzo dobrze. Znakomite zawody pojechał Michał Niezgoda przyjeżdżając na 4 miejscu w Open oraz będąc drugi w kat. wiekowej MM1 na dystansie Mega przegrywając jedynie ze zwycięzcą średniego dystansu Jakubem Cierniakiem. Dominika Gosztyła zajęła drugie miejsce w kat. HK1 na tym samym dystansie. Na dystansie Hobby trzecie miejsce w kat. HM2 zajął Hubert Dudzik. Drużynowo nasz zespół zajął 9 miejsce.

Dzień później w niedzielę kilkoro zawodników naszego zespołu wybrało się do Iwkowej, woj. małopolskie na maraton serii Dare2B. Cykl rozwija się bardzo mocno, przyciąga sprawną organizacją oraz trasami z „charakterem”. Trasy jakie wyznacza organizator to smaczki techniczne, połączone z mocnym interwałowym profilem. Do tego dochodziły trudne techniczne zjazdy po korzeniach oraz luźnych kamieniach. Oznaczenia trasy wzorowe, bufety w dobrych miejscach. Jedyne zastrzeżenie można mieć do limitu czasowego na dystansie Giga. No nie może tak być, że 80% kolarzy tego dystansu dostaje DNF bo nie zmieścili się w limicie. Zawodnikom przyszło nie tylko zmierzyć się z trasami ale również z upalną pogodą. Różne dystanse wybierali nasi zawodnicy. Na najkrótszym dystansie Hubert Dudzik wygrał w kat. M1, Mateusz Lorenc dostał mocno pod „palnik” już na początku wyścigu, dreszcze i dziwne mrowienie w rękach. W takich sytuacjach warto zrzucić na mniejsze obroty, łyknąć żela, popić wodą co pozwoli na powrót sił. Mimo problemów z przegrzaniem na początku wyścigu, siły mu wróciły pozwalając ukończyć zawody w Iwkowej na 5 miejscu w kat. M3. Na średnim dystansie Rafał Dłużniewski po przygodach na trasie, dużym „dzwonie”, oraz z uszkodzonym przednim kołem skończył zawody na 15 miejscu w kat. M3. Michał Niezgoda na metę przyjechał 2 w kat. M1. Na najdłuższym dystansie Jacek Szczurek był poza zasięgiem w kat. M4. Zawodów nie ukończyli Maciej Mierzejewski oraz Ola Szczurek.

Wyniki naszych zawodników Cyklokarpaty Brzozów

Dystans Hobby
Kategoria HM0
9. Mateusz Szwast
18. Marek Krakowiecki
DNF. Szymon Niezgoda

Kategoria HM1
9. Filip Uliasz
15. Tomek Mierzejewski
19. Dawid Kaczor
22. Adam Zajdel
28. Dominik Gołąbek

Kategoria HM2
3. Hubert Dudzik
8. Bartosz Patlewicz
DNF. Maciek Mierzejewski

Kategoria HM3
7. Szymon Lorenc
20.Rafał Opałka
29. Grzegorz Głód
47. Janusz Krowicki

Kategoria HM4
5. Jerzy Szwast
10. Wojtek Gołąbek

Kategoria HM5
6. Bogdan Przystasz

Dystans Mega
Kategoria MK1
2. Dominika Gosztyła

Kategoria MM1
2. Michał Niezgoda
DNF. Michał Cichoń

Kategoria MM3
19. Bogusław Belcik
21. Marcin Walaszczyk
23. Michał Szopa
30. Mateusz Lorenc
35. Adam Belcik

Klasyfikacja drużynowa
9. MTB MOSiR Dukla 1371 pkt

Autor: Mateusz Lorenc
Foto: Wiktor Bubniak, Barbara Dominiak, Sylwia Poręba, Tomasz Lalewicz