Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Półmaraton 5 maja 2018

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Cyklokarpaty Samborzec, 10.06.2017

Samborzec, mała, urokliwa wieś w woj. świętokrzyskim po raz pierwszy gościła kolarzy górskich w ramach cyklu Maratony Cyklokarpaty. Słoneczna pogoda sprawiła, że na starcie ustawiło się sporo nowych twarzy chcących sprawdzić jakie trasy oferuje główny organizator. Od samego początku tempo bardzo wysokie i takie też było przez cały wyścig. Średnia najlepszych wyniosła blisko 27 km/h. Trasa płaska, na około owocowe sady, podłoże suche. Jedynym niebezpieczeństwem był brak widoczności spowodowany wydobywającym się spod kół kurzem. Jadąc w grupie często nie było widać zawodnika w odległości 5 m, wystarczył niepewny ruch kierownicą, wywrotka, a z tyłu z dużą prędkością nadjeżdżali następni zawodnicy. Doszło do kilku takich kraks, na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało. Tradycyjnie zawodnicy jechali trzy dystanse, przewyższenia nie wielkie w porównaniu do tych jakie zwykle pokonuje się na Cyklokarpatach. Wielu zawodników jednak uważa, że kilka takich płaskich, szybkich wyścigów jest potrzebnych aby urozmaić kalendarz startowy.

W zawodach uczestniczyło kilku przedstawicieli sekcji rowerowej MTB MOSiR Dukla. Tym razem nie mieliśmy żadnych przedstawicieli na najdłuższym dystansie Giga co spowodowało niską zdobycz punktową w klasyfikacji drużynowej. Na Hobby drugie miejsce w kategorii HM2 zajął Hubert Dudzik, siódmy kategorii HM2 był Bartosz Patlewicz. Bardzo ładnie pojechał Paweł Litwin w ciężkiej kategorii HM3 przyjeżdżając na metę 14. Na dystansie średnim; Mega, Michał Cichoń wygrał swoją kat. wiekową przyjeżdżając ponad siedem minut szybciej niż drugi zawodnik. Tym razem nie mieliśmy żadnej przedstawicielki w kategoriach kobiecych. Drużynowo nasza sekcja zajęła odległe miejsce 18. Następna runda odbędzie się na ciężkiej interwałowej trasie w Brzozowie na której nasza drużyna zamierza powalczyć o dobrą lokatę i dobre punkty drużynowe.

Wyniki naszych zawodników

Dystans Hobby
Kategoria HM0
16. Szymon Niezgoda
DNF. Mateusz Szwast

Kategoria HM1
9. Filip Uliasz

Kategoria HM2
2. Hubert Dudzik
7. Bartosz Patlewicz

Kategoria HM3
14. Paweł Litwin
19. Szymon Lorenc
47. Janusz Krowicki

Kategoria HM4
16. Rafał Dłużniewski

Dystans Mega
Kategoria MM2
23. Daniel Wróbel

Kategoria MM3
29. Mateusz Lorenc

Klasyfikacja drużynowa
18. MTB MOSiR Dukla

Pełne wyniki TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ TUTAJ TUTAJ

Autor: Mateusz Lorenc, Foto: Wiktor Bubniak, Tomasz Lalewicz, Gryszu Team