26 kwietnia 2024

Dwa zwycięstwa siatkarek MOSiR Dukla w Regionalnej Lidze Mini Piłki Siatkowej

We wtorek zawodniczki sekcji piłki siatkowej działającej przy MOSiR w Dukli wzięły udział w kolejnej czwartej już kolejce Regionalnej Ligi Mini Piłki Siatkowej, której organizatorem jest GOSiR w Jedliczu. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z zespołami SP Lubatowa i SP Iwonicz. W pierwszym meczu rywalizowaliśmy z drużyną z Lubatowej, która  była sklasyfikowana na miejscu 2-gim w tabeli rozgrywek. Dzięki świetnej zagrywce Eweliny Gonet zbudowaliśmy bezpieczną przewagę punktową, którą z każdą kolejną akcją powiększaliśmy deklasując przeciwnika 25:8. Drugi set to również koncertowa gra naszych zawodniczek i zwycięstwo w takim samym stosunku punktowym 25:8.

Wydawać by się mogło, iż pojedynek z SP Iwonicz będzie łatwiejszym meczem ,gdyż przeciwniczki znajdują sie w tabeli za naszym zespołem. Nic bardziej mylnego. Od samego początku seta dzielnie walczyły o każdą piłkę. Mecz toczył się do stanu 15:15 niemal punkt za punkt. Później jednak nasz zespół pokazał, że bardzo dobrze przygotował się to tych meczy i zwyciężył 25:18. Drugi set od samego początku nie układał się po naszej myśli.  Przegrywaliśmy już różnicą  6 punktów. Powoli jednak zaczęliśmy odrabiać straty doprowadzając do remisu a później odskoczyć na kilka punktów przewagi. Przy stanie 24:20 dla naszego zespołu ostatni „zryw” drużyny z Iwonicza doprowadza do bardzo nerwowej końcówki tego seta. Ostatecznie drużyna MOSiR Dukla zwycięża 25:23 i w całym pojedynku 2:0.

Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, przemyślane akcje, ambitna walka o każdą piłkę i dobra zagrywka  pozwoliły odnieść dwa zwycięstwa i awansować w tabeli Regionalnej Ligi Mini Piłki Siatkowej na miejsce 2. Zespół wystąpił w składzie: Ewelina Gonet, Martyna Belczyk, Aleksandra Woźnica, Agata Łukasik, Weronika Folcik, Weronika Moskal i Amelia Pilarska

Autor: Damian Leśniak