Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Wojewódzkie finały rozgrywek KinderSport dziewcząt, 7.05.2017

 
W niedziele 7 maja w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie finały rozgrywek Kinder+Sport dziewcząt. W kategorii dwójek wystąpił nasz zespół MOSiR Dukla w składzie Zuzanna Krowicka i Julia Sajdak. Dziewczęta jako najlepszy zespół eliminacji w grupie „3” został rozstawiony w finałach i w grupie trafił na zespoły KS Nowa Dęba 1, UKS 15 Przemyśl 3 i UKS”6” Mielec 1. Pierwszy mecz to pojedynek z UKS 15 Przemyśl 3. Ranga turnieju, niedokładność i widoczne zdenerwowanie powoduje, że nasze zawodniczki nienajlepiej rozpoczynają 1 seta. Jednak z każdą kolejną piłką widać poprawę w grze Julii i Zuzy. Po dobrej końcówce wygrywają 1 seta 15:11. Drugi set to już popis naszych zawodniczek i zwycięstwo 15:3 (!!) w secie i 2:0 w meczu. Do drugiego meczu z UKS „6” Mielec dziewczyny przystępują mocno zmotywowane. Set kończy się pewnym zwycięstwem drużyny MOSiR Dukla 15:7. Niestety słabszy początek 2 seta powoduje, że przeciwniczki uciekają na kilku punktową przewagę i wygrywają seta 8:15. W decydujący 3 secie emocje były ogromne, walka toczyły się o każdą piłkę. Ostatecznie przegrywamy 8:10. 2:1 dla drużyny – UKS Mielec 1. W trzecim meczu grupowym z KS Nowa Dęba 1 dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i toczyły wyrównaną walkę. Musiały uznać jednak wyższość przeciwniczek przegrywając obydwa sety 11:15. Ostatecznie uplasowały się na miejscu 3 w grupie i nie awansowały do ścisłego finału turnieju. Zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 spośród 18 drużyn biorących udział w finałach wojewódzkich.

Należy być jednak bardziej niż zadowolonym z występu Julii i Zuzanny w finałach. Już sam awans był sukcesem a ich gra we wszystkich meczach finałowego turnieju pokazała, że nie była przypadkiem a wynikiem ciężkiej pracy na treningach. Miejmy nadzieję, że przykład Juli Sajdak i Zuzanny Krowickiej, ich osiągnięcia będą zachętą dla innych dziewcząt do uczestnictwa w zajęciach sekcji piłki siatkowej działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli.
 
Autor: Damian Leśniak