Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Półmaraton 5 maja 2018

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Wojewódzkie finały rozgrywek KinderSport dziewcząt, 7.05.2017

 
W niedziele 7 maja w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie finały rozgrywek Kinder+Sport dziewcząt. W kategorii dwójek wystąpił nasz zespół MOSiR Dukla w składzie Zuzanna Krowicka i Julia Sajdak. Dziewczęta jako najlepszy zespół eliminacji w grupie „3” został rozstawiony w finałach i w grupie trafił na zespoły KS Nowa Dęba 1, UKS 15 Przemyśl 3 i UKS”6” Mielec 1. Pierwszy mecz to pojedynek z UKS 15 Przemyśl 3. Ranga turnieju, niedokładność i widoczne zdenerwowanie powoduje, że nasze zawodniczki nienajlepiej rozpoczynają 1 seta. Jednak z każdą kolejną piłką widać poprawę w grze Julii i Zuzy. Po dobrej końcówce wygrywają 1 seta 15:11. Drugi set to już popis naszych zawodniczek i zwycięstwo 15:3 (!!) w secie i 2:0 w meczu. Do drugiego meczu z UKS „6” Mielec dziewczyny przystępują mocno zmotywowane. Set kończy się pewnym zwycięstwem drużyny MOSiR Dukla 15:7. Niestety słabszy początek 2 seta powoduje, że przeciwniczki uciekają na kilku punktową przewagę i wygrywają seta 8:15. W decydujący 3 secie emocje były ogromne, walka toczyły się o każdą piłkę. Ostatecznie przegrywamy 8:10. 2:1 dla drużyny – UKS Mielec 1. W trzecim meczu grupowym z KS Nowa Dęba 1 dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i toczyły wyrównaną walkę. Musiały uznać jednak wyższość przeciwniczek przegrywając obydwa sety 11:15. Ostatecznie uplasowały się na miejscu 3 w grupie i nie awansowały do ścisłego finału turnieju. Zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 spośród 18 drużyn biorących udział w finałach wojewódzkich.

Należy być jednak bardziej niż zadowolonym z występu Julii i Zuzanny w finałach. Już sam awans był sukcesem a ich gra we wszystkich meczach finałowego turnieju pokazała, że nie była przypadkiem a wynikiem ciężkiej pracy na treningach. Miejmy nadzieję, że przykład Juli Sajdak i Zuzanny Krowickiej, ich osiągnięcia będą zachętą dla innych dziewcząt do uczestnictwa w zajęciach sekcji piłki siatkowej działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli.
 
Autor: Damian Leśniak