25 kwietnia 2024

Świetny występ siatkarek naszej sekcji w turnieju KinderSport w kategoriach „trójek” i „dwójek”

22 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się II eliminacyjny turniej Kinder+Sport w kategoriach „trójek” i „dwójek”. Na początek rywalizowały dziewczęta U-11. Nasza sekcja reprezentowana była przez dwa zespoły: MOSiR Dukla I (w składzie – Paulina Jakieła, Daria Rajchel, Julia Tyburcy, Wiktoria Paszek) oraz MOSiR Dukla II (w składzie – Kornelia Sysak, Iga Urban, Oliwia Skrzęta, Paulina Gurgacz). W turnieju zwyciężyła drużyna SPZ WJM Załęże, drugie miejsce dla GOSiR Jedlicze I , trzecie miejsce dla naszego zespołu MOSiR Dukla I.

Wyniki zobacz TUTAJ

Tuż po zakończeniu zmagań w „trójkach” do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów U-10. Zwycięzcami okazały się zawodniczki UKS Dębowiec I, które zwyciężyły we wszystkich swoich pojedynkach. Na drugim miejscu uplasowały się Julia Sajdak i Zuzanna Krowicka (MOSiR Dukla I), trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta MUKS Sparta Rzeszów I. Na miejscu 5 zakończyły rywalizacje Julia Plebanek i Wiktoria Dubiel (MOSiR Dukla II) na miejscu 6 Emilka Szczęsny i Aleksandra Jurczyk (MOSiR Dukla III).

Po dwóch turniejach eliminacyjnych zawodniczki naszej sekcji piłki siatkowej Zuzanna Krowicka i Julia Sajdak, zajmując w nich odpowiednio I i II miejsce jako zwyciężczynie grupy południowej w kategorii „dwójek” zagrają w finałach wojewódzkich. Gratulacje!

Autor: Damian Leśniak