18 kwietnia 2024

Puchar Smoka, Brzyska, 9.04.2017

W niedzielę (9.04) w Brzyskach odbyła się pierwsza edycja cyklu Pucharu Smoka w formule cross-country. Na starcie we wszystkich kategoriach wystartowało 106 zawodników. Trasa o długości okrążenia 2,5 km należała do łatwych technicznie, większość trasy to podłoże asfaltowe, z krótkim fragmentem terenowym w miejscowym parku. Zawody bardzo dobre na przepalenie nogi przed wyścigami długodystansowymi. Nasza sekcje była reprezentowana przez liczne grono zawodników, przede wszystkim w kategoriach juniorskich, którzy potwierdzili że będą mocno liczyli się w klasyfikacjach młodzieżowych cyklów w których będą brali udział. Bardzo dobrą dyspozycje pokazali Krystian Rynkar (1 miejsce), Michał Cichoń (2 miejsce), Hubert Dudzik (3 miejsce), Daniel Wróbel (4 miejsce) oraz debiutant Filip Uliasz (6 miejsce), którzy zdominowali kategorie "Junior 17-19 lat". W kategorii kobiet do 16 lat Martyna Misiołek wygrała, a Ola Szczurek przyjechała na drugim miejscu w kat. kobiet powyżej 16 lat. Jacek Szczurek w kat. Weteran 36-45 lat zajął 4 miejsce. W kategorii dzieci do lat 7-8 lat Staś Szopa zajął najniższe miejsce na podium. Gratulacje!