Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Półmaraton 5 maja 2018

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Cyklokarpaty Dukla

Cykl Maratony Rowerowe Cyklokarpaty zagościły do urokliwej miejscowości jaką jest Dukla (woj.podkarpackie). Organizatorzy imprezy przygotowali ciekawe i wymagające trasy trzech dystansów na których wystartowało ponad pół tysiąca zawodników. Ekipa z Dukli wsłuchała się w głosy zawodników i w porównaniu do zeszłego sezonu szczególnej modyfikacji uległa trasa Mega (61 km) na której było zdecydowanie mniej asfaltu niż na poprzedniej edycji. Poza dystansem Mega uczestnicy imprezy mieli do wyboru dystans Hobby (25 km) oraz najdłuższy Giga (73 km).


Zawodnicy tradycyjnie na trasy wyruszyli o 11:00 (Mega,Giga), 11:30 (Hobby) spod budynku MOSiR Dukla. Rozjazdówka bardzo szybka po asfalcie przechodząca w drogę szutrową by po 4,5 km zmienić się w pierwszy podjazd który biegł leśnym duktem. Podjazd około 3 km już na początku wykrystylizował czołówkę zawodników która walczyła o miejsca na podium.
Na trasie panowały warunki bardzo suche, w niektórych sekcjach mimo panujących od kilku tygodni upałów było tradycyjne beskidzkie błoto które prawdopodobnie nigdy nie zanika na tych ścieżkach lecz które nie sprawiało żadnych problemów zawodnikom. Trasy bardzo wymagające jak to sami zawodnicy na mecie przyznali „było gdzie się ujechać”. Trudne zjazdy z duża ilością korzeni, głazami, z głębokimi koleinami sprawiały że trzeba było zachować cały czas czujność.

Podjazdy wymagały od kolarzy wytrzymałości i równego tempa z odpowiednią kadencja szczególnie w sekcjach gdzie ścieżka była uformowana przez duże korzenie i z balansem ciała miedzy wystającymi głazami. Przejazdy przez kilka strumyków dodawały dodatkowego uroku trasie maratonu.

Na tego typu trasach bardzo ważne jest oznaczenie trasy by zawodnik skupił się na jeździe a nie na tym gdzie ma jechać. Dukla pod względem oznaczeń trasy wypadła bardzo dobrze. Na bufetach panował bardzo duży ruch, kurtyny wodne na trasie, bardzo dobre zabezpieczenie medyczne(podobno szerszenie w pobliżu mobilizowały do szybszej jazdy), strażacy bardzo pomocni.
Zawody dla dzieci dostarczyły ogromnych emocji i chwała tym którzy się do tego przyczynili bo emocje sięgały zenitu. Widok najmłodszych uczestników walczących z zaciętością i ogromną energia napawają optymizmem że przyszłość polskiego kolarstwa górskiego jest w dobrych rękach.

Zawodnicy naszej sekcji po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając w kilku kategoriach wiekowych, zajmując miejsca na podium oraz wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Znakomicie jadą nasi juniorzy którzy potwierdzają tylko ze rower w Dukli staje się bardzo popularny.
Powoli dobiega sezon w serii Cyklokarpaty, zostały jeszcze dwie rundy w Koninkach i finał w Wierchomli na których do końca będzie trwała rywalizacja miedzy zawodnikami i drużynami o jak najlepsze miejsce w końcowej punktacji generalnej. Do zobaczenia 6 września w Koninkach.

Wyniki zawodników MTB MOSiR Dukla

Dystans Hobby 25 km
Kategoria HK0
3. Ola Szczurek

Kategoria HK3
3. Ela Szczurek

Kategoria HM1
1. Michał Niezgoda
4. Rafał Kłosowski
5. Filip Jackowski

Kategoria HM2
1. Rafał Gołąbek

Kategoria HM3
23. Szymon Lorenc

Kategoria HM4
5. Tomasz Gosztyła

Kategoria HM6
5. Henryk Mussur
10. Joachim Lischke

Dystans Mega 61 km
Kategoria MM1
3. Mateusz Budzisz
5. Maciek Mierzejewski

Kategoria MM2
22. Łukasz Głód

Kategoria MM3
27. Mateusz Lorenc
40. Piotr Malczewski
DNF. Marcin Prejznar

Kategoria MM4
5. Jerzy Szwast

Dystans Giga 73 km
Kategoria GM4
2. Jacek Szczurek
4. Robert Albrycht

Kategoria GM5
4. Piotr Smolak

Klasyfikacja drużynowa
5. MTB MOSiR Dukla

Pełne wyniki zobacz TUTAJ
Wyniki zawodów XC dzieci zobacz wyniki-XC
Zdjęcia zobacz TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ

Relacja w TV Rzeszów TUTAJ


 Mateusz Lorenc