29 czerwca 2024

Turniej Deichmanna w Rzeszowie

13 czerwca w Rzeszowie odbył się miejski finał turnieju Deichmanna. Turniej prowadzony był systemem pucharowym, ponieważ w rozgrywkach brało udział aż czterdzieści zespołów z całego województwa dlatego drużyna, która przgrywała mecz odpadała z turnieju. Przepustke do turnieju ogólnopolskiego otrzymywał jedynie zwycięzca tych rozgrywek a w tym roku została nim drużyna reprezentujaca Wybrzerze Kości Słoniowej.

Nasz zespół reprezentując barwy Szwajcarii zaczynał turniej od drugiej rundy rozgrywek ponieważ w rozgrywkach Krośnieńskich zajeliśmy piąte miejsce. A los przydzielił nam w pierwszym meczu drużyne Ghany. Mecz zaczynamy od ataków na bramke przeciwnika staramy się prowadzic gre ale całą połowę gramy bardzo nerwowo i niestety przytrafia nam się błąd w obronie i po pierwszej polowie przegrywamy 1 : 0. Drugą połowe zaczynamy już troszke spokojniej i staramy się doprowadzić do wyrównania, udaje się nam to po rzucie rożnym, bramke głową zdobywa Norbert Moszczyński. Bramka wyrównująca sprawia że idziemy za ciosem i próbujemy strzelić kolejne bramki. Drugą bramkę zdobywamy po bardzo ładnym strzale Jakuba Stanosza a trzecią strzela po raz drugi Norbert Moszczyński, mecz wygrywamy 3 : 1 i przechodzimy do 1/8 turnieju. W 1/8 czeka na nas drużyna Dani, mecz zaczynam, już dużo lepiej niż w pierwszym spotkaniu, gramy odważniej, próbujemy stwarzać skaładne akcje ale rywal nam nie ustepuje i znowu jako pierwsi tracimy bramke, w końcowce połowy udaje sę nam doprowadzić do remisu po bramce Aleksandra Wróbla. Na drugą połowe wychodzimy skoncentowni, staramy się stwarzać sytuacje i w niektórych brakuje troszkę szczęscia by piłka znalazła się w siatce. Przeciwnicy również co jakis czas wyprowadzaja groźne sytuacje i niestety jedną z nich udaje się im zamienic na bramkę a nam pozostaje walczyć by doprowadzić do remisu, jednak to znowu przeciwnikom udaje się nas zaskoczyć i przegrywamy 3:1, jak się pózniej okazało Dania zajęła czwarte miejsce w tym turnieju.

Po długiej przygodzie z turniejem Daichmanna żegnamy się z tegoroczną edycją kończąc rozgrywki w 1/8 finałów miejskich. Za swoją postawę i wysiłek chłopcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy jednak to co otrzymali najceniejszego podczas tego turnieju to fajna zabawa,  rywalizacja z mocnymi zespołami, wiele emocji, radość oraz nezbedne doświadczenie które będzie procentować w przyszłości.

Naszą drużynę reprezentowali : Seweryn Nycz, Bytnar Marcel, Bytnar Ernest, Aleksander Wróbel, Eryk Skotnicki, Szymon Kołacz, Paweł Gumienny, Jakub Stanosz, Norbert Moszczyński, Szymon Sporek