18 maja 2024

Srebro Kopczyka, Włocha i Stasiaka oraz upragniony awans do Półfinałów Mistrzostw Polski

21.04.2012r. w Nowej Sarzynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Tenisie Stołowym Kadetów. Drużyny walczyły o Tytuł Mistrza Podkarpacia a zarazem o awans do Półfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się 28-29.04.2012r. w Łodzi , prawo gry w Półfinałach dawały dwa pierwsze miejsca. Nasza drużyna w składzie Hubert Kopczyk, Mateusz Włoch oraz Szymon Stasiak była rozstawiona z numerem 4. Od początku chłopaki mieli pod „górkę” w pierwszym meczu trafili na jednego z faworytów drużynę PKS Kolping Jarosław w składzie Maksymilian Mroczka, Gabriel Woźny, pomimo słabego początku mecz zakończył się zwycięstwem 3:1. W półfinale przyszło zmierzyć się  z drużyną  GOSiR Krościenko Wyżne w składzie Norbert Wojtuń, Adrian Szczurek, Filip Kociuba,  która była rozstawiona z numerem 1, podobnie jak w ćwierćfinale po słabszym początku chłopaki odnieśli zwycięstwo 3:1. W Finale przyszło zmierzyć się z drużyną numer 2 turnieju PUKS Arka Łętownia w składzie Paweł Kida oraz Patryk Baraniak. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany i ostatecznie zakończył się zwycięstwem drużyny z Łętowni 3:2. Przy wyniku 2:2 w meczu wszyscy byli pewni, że złoto powędruje do Łętowni, jednak Mateusz wspiął się na wyżyny swojej gry i był bardzo blisko pokonania faworyzowanego Patryka Baraniaka. Pierwszego seta Mateusz wygrał 11:8, w drugim prowadził 10:8 i ostatecznie przegrał 14:16, w trzecim secie nie dał nadziei przeciwnikowi i wygrał 11:3 i od  tego momentu     w grę Mateusza „wkradły” się nerwy i nie poradził sobie z tym,