24 kwietnia 2024

Zwycięstwo naszych siatkarek 3:2 (21:25,25:19,25:18,21:25,15:6) z Błękitnymi Żeglce

Zwycięstwo naszych siatkarek 3:2 (21:25,25:19,25:18,21:25,15:6) z Błękitnymi Żeglce w ramach Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Po dłuższej, bo ponad trzymiesięcznej przerwie swój mecz ligowy rozegrały nasze siatkarki w ramach ligi w rozgrywkach seniorskich. Początek spotkania zdecydowanie dla naszych dziewcząt. Niestety zbytnie rozluźnienie w końcówce sprawiło, że to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszym secie. W dwóch kolejnych setach już nie popełniliśmy tego błędu i pewnie kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie zwyciężamy. Początek 4 seta to „koszmar”. Przegrywaliśmy już różnicą ponad 10 punktów a dobra i skuteczna gra powróciła przy stanie 24:11 i piłkach setowych dla przeciwniczek. Dobra zagrywka w wykonaniu Kingi Długosz i świetna gra w obronie całego zespołu sprawiły, że zmniejszyliśmy stratę do 4 „oczek”. To jednak zespół z Żeglec cieszył się ze zwycięstwa w tej partii. Nakręcone, zmotywowane dobrą końcówką poprzedniego seta z animuszem przystąpiliśmy do tie-breaka, od początku dyktując warunki na parkiecie. Pewne zwycięstwo 15:6 i w całym spotkaniu 3:2. Po zawodniczkach widać było brak gry, gdyż żaden trening nie zastąpi meczów. Miejmy nadzieje, że z każdym kolejnym pojedynkiem ta gra wyglądać będzie zdecydowanie lepiej.
Skład drużyny: Anna Urbańska, Martyna Belczyk, Agata Łukasik, Wiktoria Paszek, Ewelina Gonet, Kinga Węgrzyn, Kinga Długosz.
Błękitni Żeglce – MOSiR Dukla 2:3 (25:21,19:25,18:25,25:21,6:15)