19 maja 2024

Sukcesy sekcji siatkarek MOSiR Dukli na turnieju Małgorzaty Glinki

Przemyśl ponownie szczęśliwy dla naszych siatkarek. W rozgrywanych, w dniach 18-19 września zawodach mini piłki siatkowej pod patronatem Małgorzaty Glinki i Glinka Academy nasze zawodniczki w każdym zajmują miejsce na podium. Na najwyższym stopniu, zwyciężając w kategorii 3-ki stanęły Klaudia Bałuta, Magdalena Piróg, Michalina Fornal i wybrana MVP turnieju Urszula Jakieła. Dziewczyny wysoko wygrały wszystkie rozgrywane tego dnia mecze. Na miejscu III turniej w kategorii 2-ki zakończyły Zuzanna Maślanka, Karolina Szczepanik, Lena Leśniak, które doznały tylko jednej porażki w półfinałowym meczu, z późniejszymi triumfatorkami zespołem Karpat MOSiR  Krosno. Z bardzo dobrej strony pokazały się również debiutujące w tej kategorii wiekowej Blanka Belczyk, Amelia Maślanka i Hania Drozd, które po kilku świetnych meczach zakończyły turniej na miejscu VII. W tej kategorii do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn. W niedziele swój turniej rozgrywały  kategorie 4-ek. Dobre zawody w wykonaniu: Michaliny Fornal, Karoliny Szczepanik, Magdaleny Piróg i Klaudii Bałuta. Nasze zawodniczki przegrały dopiero w wielki finale w zespołem UKS 15 Przemyśl i kończą zawody na miejscu II.

Był to świetny weekend w wykonaniu naszych siatkarek. Trzy okazałe puchary ufundowane przez Małgorzatę Glinkę wędrują do naszej gabloty z trofeami. Bardzo dobra i skuteczna gra cieszy bo to dopiero początek sezonu a kolejne zawody przed nami.