26 kwietnia 2024

Podkarpacka Liga Rowerowa – Długie koło Jedlicza, 1.08.2021 r.

W niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. w Długie koło Jedlicza odbyła się czwarta runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej organizowana przez GOSiR Jedlicze. W zawodach łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało 119 kolarzy górskich. Główna pętla o długości 3,2 km biegła w 90% ścieżkami leśnymi. Na trasie sporo ilości beskidzkiego błota, które spotęgowało trudność jej pokonywania. Niektóre fragmenty zawodnicy podbiegali jak w zawodach przełajowych. Krótsze trasy odpowiednie do wieku miały kategorie dziecięce. W zawodach wzięli udział zawodnicy naszej sekcji kolarskiej, którzy zajęli kilka czołowych miejsc w kategoriach wiekowych. W kategorii dziewczynki 1-6 lat najszybsza była Dominika Bachta, w tej samej kategorii wśród chłopców trzecie miejsce zajął Wiktor Milan, szósty był Ksawery Kolasa, a dwunasty Kacper Kolanko. Czwarte miejsce zajęła Liliana Kolasa w kat. dziewczynki 7-8 lat. W kategorii Żak – chłopcy 11-12 lat piąte miejsce zajął Staś Szopa. W juniorach 17-18 lat na trzecim miejscu przyjechał Kacper Szczepanik. W masters kobiet 35 lat i starsze pierwsza była Małgorzata Cichoń. Kategoria Masters 2 41-50 lat padła łupem Roberta Albrychta. Następna runda odbędzie się 12 września w Bóbrce koło Dukli.

Wyniki: PLR Jedlicze 2021

Autor: Mateusz Lorenc