19 kwietnia 2024

W Łysej Górze rywalizowali kolarze MTB MOSiR Dukla w Podkarpackiej Lidze Rowerowej

Za nami kolejna runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej, która odbyła się 27 czerwca w  Łysej Górze na starcie, której rywalizowało 129 kolarzy. Zawody rozpoczęły dzieci w kategorii do 6  lat które miały do przejechania 150 m. Po nich 8 latki rywalizowali na 200 m. Starsze kategorie  do 13 lat ścigały się na dystansie 1,7 km. Powyżej 13 lat zaczęło się poważne ściganie na pełnej pętli wynoszącej 3,5 km. Trasa głownie biegła łąkami ze sztywnymi krótkimi podjazdami co w otwartej przestrzeni przy wysokiej temperaturze powietrza mocno wymęczało kolarskie organizmy. O odpowiednie nawadnianie zadbała woda Essentia Vitae. Naszą sekcję w zawodach reprezentowało różne pokolenie zawodników. W kategorii dziewczynki 1-6 lat Dominika Bachta zajęła w debiucie drugie miejsce. Takie samo miejsce w kat. 1-6 chłopców zajął Wiktor Milan, a debiutujący Ksawery Kolasa był dziewiąty. Liliana Kolasa wygrała w kat. 7-8 lat, w tej samej kategorii druga była Julia Drozd. Antoni Pełdjak był dziesiąty w kat. 7-8 lat. W starszych kategoriach Żaków Stanisław Szopa był drugi a Michał Pełdjak zajął 4 miejsce. W Junior młodszy świetny debiut Olafa Lebiotko kończący wyścig na drugim miejscu, pech Wiktora Litwina eliminuje go z rywalizacji. Kacper Szczepanik kończy czwarty w juniorach 17-18 lat. Michał Niezgoda po dłużej przerwie w startach w kat. Orlik zajmuje drugie miejsce. W Masters 2 na najwyższym stopniu podium staje Robert Albrycht, najniższe okupuje Paweł Litwin. Przed nami kolejna runda w Długie koło Jedlicza 1 sierpnia 2021 r. Warto startować w cyklu i zrobić klasyfikację generalną mając szanse na wylosowanie roweru górskiego ufundowanego przez firmę KANDS

Autor: Mateusz Lorenc, Fot. Nowy Żmigród 24