25 kwietnia 2024

Porażka naszych młodych siatkarek w Miejscu Piastowym

Porażką 0:3 zakończył się drugi ligowy pojedynek siatkarek dukielskiego MOSiR-u w ramach Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w rozgrywkach seniorskich. Naszymi przeciwniczkami był UKS „Michael” Miejsce Piastowe a mecz rozegrany został w poniedziałek 23 listopada w Dukli. Początek meczu bardzo obiecujący w wykonaniu naszych siatkarek, niestety dużo większe doświadczenie na boiskach siatkarskich sprawił, że końcówka seta padła łupem gości. Przegrywamy seta 20:25. Drugi set bardzo słaby w naszym wykonaniu. Mocne ataki, mniej popełnionych błędów a przede wszystkich bardzo mocna zagrywka sprawiły, że bardzo szybko rywal uciekł na kilka punktów przewagi. O tym secie najlepiej szybko zapomnieć, bo przegrywamy 12:25. Jednak na set trzeci nasze zawodniczki wyszły bardzo zmotywowane. Za ambitną walkę należą się najwyższe słowa uznania. Set bardzo wyrównany, zarówno jedna jak i druga drużyna nie wypracowały przewagi większej niż 2 punkty. W samej końcówce przy stanie 23:23 dwie świetne zagrywki zawodniczki z Miejsca Piastowego pozwolił zwyciężyć w tym secie oraz całym meczu 3:0. Oceniając jednak przebieg całego meczu nasze siatkarki zagrały bardzo dobre spotkanie. Przy wielu bardzo mocnych zagrywkach czy atakach nie mieliśmy wiele do powiedzenia, ale przy każdej piłce była próba obrony czy też przyjęcia. Należy pochwalić zespół, ponieważ na tle świetnie grającego rywala dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze.

Skład zespołu: Julia Tyburcy, Agata Łukasik, Julia Sajdak, Aleksandra Jurczyk, Kornelia Sysak, Ewelina Gonet, Kinga Długosz, Wiktoria Paszek, Kinga Węgrzyn, Anna Urbańska.