20 kwietnia 2024

Po obronę tytułu…

Bardzo dobry występ dukielskich siatkarek, które 24 października rozpoczęły walkę o obronę zdobytego we wrześniu tytułu mistrzyń Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt w rozgrywkach młodzieżowych. Tegoroczna edycja w nieco zmienionej odsłonie, ponieważ tylko 3 zespoły wyraziły chęć rywalizacji odbywać się będzie w formie turniejów. Pierwszy turniej odbył się w Dukli. w pierwszym meczu nasze siatkarki zwyciężyły Wisłokę Nowy Żmigród 2:0 (25:11,27:25). Pierwszy set świetny. Doskonała zagrywka i skuteczna gra w ataku. Wykorzystany każdy najmniejszy błąd rywalek. Początek 2 seta to prowadzenie zespołu gości, jednak bardzo szybko straty zostały odrobione i wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie. Niestety w końcówce kilka błędów i set trzeba było kończyć na przewagi. Tutaj wyszło doświadczenie zawodniczek i zwyciężamy 27:25 i cały mecz 2:0. W drugim meczu zespół ze Żmigrodu zmierzył się z UKS Champion Bratkówka. Mecz bez żadnych emocji. Pewne i okazałe zwycięstwo Bratkówki 2:0 (25:6, 25:15). W 3 ostatnim meczu turnieju nasze siatkarki zmierzyły z Champion Bratkówka. Lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 2:1 (28:26,17:25, 16:14). W naszym zespole okazję do debiutu w tych rozgrywkach miało aż 4 zawodniczki: Maja Szwast, Natalia Tyburcy, Weronika Kochan, Eliza Kowalska. Były to dla nich pierwsze mecze w normalnej 6 osobowej siatkówce mimo to zagrały bardzo dobre zawody. Oprócz wspomnianych debiutantek w turnieju tym wystąpiły: Ewelina Gonet, Wiktoria Paszek, Kinga Węgrzyn, Anna Urbańska, Kornelia Sysak, Agata Łukasik, Kinga Długosz.