24 kwietnia 2024

Wymarzony debiut w Amatorskiej Lidze piłki siatkowej dziewcząt

Meczem w Miejscu Piastowym z Michalickim Zespołem Szkół nasze siatkarki zainaugurowały zmagania w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt. Debiut wypadł świetnie, gdyż zakończył się zwycięstwem 3:2 (25:21, 21:25, 11:25, 25:23,15:13). Pierwszy set to bardzo dobra gra,od początku wysokie prowadzenie i nawet ambitna walka przeciwniczek w końcówce nie odebrała naszym siatkarkom zwycięstwa. Tego seta wygrywamy 25:21. Set  drugi bliźniaczo podobny od pierwszego z tym, że to zawodniczki z Miejsca Piastowego prowadziły przez cały set. Wynik identyczny 25:21 ale dla gospodarzy. O trzecim secie należałoby jak najszybciej zapomnieć. Wysoka porażka 25:11, gdzie naszemu zespołowi nie wychodziło nic, za to drużynie przeciwnej dosłownie wszystko. W nie najlepszych nastrojach zaczynamy partie czwartą. Gospodynie prowadziły 3,4 a nawet 5 punktami. Wtedy dukielskie siatkarki pokazały ogromny charakter, determinację, wiarę w zwycięstwo oraz wolę walki i doprowadziły do remisu 23:23 by później dwoma świetnymi zagrywkami zwyciężyć w secie 25:23. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc tie-brak. Zdecydowanie lepiej rozpoczął go nasz zespół prowadząc przez całego seta. Przy stanie 13:8 wydawało się że już nic złego nie może się stać. Jednak dopóki piłka w grze w siatkówce wiele się może wydarzyć. Chwila dekoncentracji i mieliśmy wynik 13:13. Przy głośnym dopingu trojga kibiców, którzy pojechali na mecz – Agaty, Oliwi i Marty – to my zdobywamy dwa kolejne punkty i zwyciężamy w meczu 3:2. Cały zespół zasługuje na wielkie słowa pochwały za postawę w tym meczu. Do tej wygranej poprowadziła zespół kapitan – Zuzanna Krowicka a oprócz niej bohaterkami tego meczu były: Ewelina Gonet, Martyna Belczyk, Martyna Pawlik, Julia Tyburcy, Wiktoria Paszek, Julia Kalińska, Kinga Węgrzyn. Bardzo cieszy również fakt, iż w naszej drużynie wystąpiło aż 4 zawodniczki, które na co dzień uczęszczają do szkoły podstawowej bo rywalizować musiały z dziewczętami starszymi z klas 2 a nawet 3 szkoły średniej, a mimo to zagrały bardzo dobrze. Był to pierwszy mecz w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, kolejny nasz zespół zagra u siebie w hali dukielskiego MOSiRu a przeciwnikami będzie UKS Champion Bratkówka.

Michalicki Zespół Szkół w Miejscu Piastowym – MOSiR Dukla 2:3 (21:25, 25:21, 25:11, 23:25, 13:15)

Autor: Damian Leśniak, fot. MOSiR Dukla