Podkarpacka Liga Rowerowa

Lodowisko

Statystyki

stat4u

Zwycięstwo w powiatowych zawodach mini piłki siatkowej dziewcząt ze szkoły podstawowej w Dukli

Zwycięstwo w gminnych zawodach mini piłki siatkowej dziewcząt ze szkoły podstawowej w Dukli, które z zdecydowanej większości na co dzień trenują w naszej sekcji dało awans do turnieju powiatowego. Turniej odbył się 2 kwietnia w Krościenku Wyżnym. Nasze zawodniczki trafiły do 4 drużynowej grupy ze szkołami z Iskrzyni, Łęk Strzyżowskich i Głowienki. Pierwszy mecz nie ułożył się najlepiej dla nas. Przegrywamy z SP Łęki Strzyżowskie 2:1. Zespół ten przez wielu wskazywany był jako jeden z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Dziewczęta szybko wyciągnęły wnioski z tego meczu i w kolejnych meczach poprawiły swoją grę. Dwa pewne zwycięstwa 2:0 z SP Iskrzynia i SP Głowienka dały naszym siatkarkom pierwsze miejsce grupie przed SP Głowienka. Tym samym nasz pierwszy i jak się okazało jedyny „pogromca” pożegnał się z turniejem. W meczu półfinałowy trafiliśmy na dobrze nam znany zespół z Jedlicza. Pewne zwycięstwo 2:0. W meczu finałowym zagraliśmy z gospodarzami turnieju zawodniczkami ze szkoły podstawowej z Krościenka Wyżnego. Pierwszy set niezwykle wyrównany, pełen dramaturgii w którym piłki setowe miała zarówno jedna jak i druga drużyna. Ostatecznie wygrywamy na przewagi 28:26. Drugi set od początku pod nasze dyktando. Niestety w połowie seta zbytnie rozluźnienie i przeciwniczki zmniejszyły straty. Po czasie świetne zagrywki Mai Szwast i Julii Szczurek dały zwycięstwo w tym secie, a tym samym w meczu oraz całym turnieju. Ogromne brawa dla całej drużyny, która zagrała bardzo dobre zawody. Zwycięstwo w turnieju powiatowym dało dziewczynom awans do kolejnego etapu rozgrywek – zawodów regionalnych.

Skład zwycięskiej drużyny: Aleksandra Jurczyk, Monika Marchel, Zuzanna Krowicka, Julia Sajdak, Emilka Rąpała, Emilka Szczęsny, Julia Szczurek i Maja Szwast.

Autor: Damian Leśniak