Lodowisko

Statystyki

stat4u

Zmagania Piotra Smolaka w XII Triathlonie Zimowym

16 lutego 2019 r. odbył się XII Triathlon Zimowy, w tym XII Zimowe Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz XII Zimowe Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w Triathlonie. W zawodach uczestniczył Piotr Smolak. Pierwsza część zawodów – pływanie na dystansie 500 m, została przeprowadzona w Pływalni Krytej „ Błękitna Fala”. Po przepłynięciu wyznaczonego dystansu zawodnicy wzięli udział w drugim etapie mistrzostw. Etap ten rozpoczynał się na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego w Sandomierzu, skąd zawodnicy wyruszyli w trasę rowerową, która przebiegała ul. Koseły-ul. K. Wielkiego- Sandomierskiego Parku „ Piszczele”- ul. Staromiejską oraz Ciągami Pieszo-Rowerowymi Podwale Dolne. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać 10,5 km na rowerze. W ostatnim etapie mistrzostw triathloniści zmierzyli się z trasą biegową o długości 3,5 km, która częściowo pokrywała się z trasą rowerową.

Piotr Smolak ukończył triathlon na 8 miejscu „Open” oraz zajął 1 miejsce w klasyfikacji M4.