25 kwietnia 2024

Finał turnieju siatkarskiego Kinder Sport+ w Cmolasie

W sobotę 9 czerwca w hali Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie odbył się wojewódzki finał turnieju Kinder+Sport w kategorii dwójek. W turnieju tym udział wziął nasze zespół w składzie: Julia Szczurek i Maja Szwast. Dziewczęta dzielnie walczyły w każdym swoim pojedynku. Niestety tym razem musiały uznać wyższość rywalek i zakończyły zmagania w fazie grupowej. W swoim pierwszym meczu po bardzo dobrym początku nie utrzymały prowadzenia do końca i uległy zespołowi UKS 15 Przemyśl I 9:11. Drugi set to już skuteczna gra najlepszej drużyny grupy wschodniej eliminacji  – Przemyśl I i porażka 11:6. W drugim pojedynku turnieju Julia i Maja zagrały z KPS Nowa Dęba I. pierwszy set wyraźna porażka 11:5. W drugim zacięta walka toczyła się do ostatniej piłki. Minimalnie na przewagi zwyciężyły zawodniczki z Nowej Dęby 12:10. W ostatnim meczu turnieju zwycięstwo z zespołem UKS 15 Przemyśl VI 2:0 (11:6, 11:8). Obie nasze zawodniczki zasługują na słowa pochwały. Zarówno w eliminacjach jak i turnieju finałowym Maja Szwast i Julia Szczurek dzielnie walczyły w każdym swoim meczu. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 w finałach wojewódzkich.

W całym turnieju zwyciężyły zawodniczki Gosir Jedlicze a miejsce drugie zajęły zawodniczki MKS MOS V LO Rzeszów I, które w eliminacjach rywalizowały z naszymi dziewczętami i to one reprezentować  będą województwo podkarpackie na finałach ogólnopolskich.

Po zakończonym turnieju organizatorzy przygotowali dla zespołów obiad oraz udostępnili basen, aby móc się nieco zrelaksować po zakończonym turnieju.

Autor: Damian Leśniak, Fot. Damian Leśniak