Sekcja piłki nożnej

Wieża widokowa Góra Cergowa

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

II eliminacyjny Turniej Kinder+Sport, 21.04.2018 r. Rzeszów

W dniu 21 kwietnia zawodniczki sekcji piłki siatkowej udały się do Rzeszowa, gdzie odbył się II eliminacyjny Turniej Kinder+Sport dla wszystkich kategorii wiekowych. Na początek do rywalizacji przystąpiła kategoria czwórek. Nasze zawodniczki w składzie: kapitan – Kornelia Sysak, Wiktoria Paszek, Gabriela Gędłek, Julia Tyburcy, Daria Rajchel. Niestety zawody nie zależały do udanych dla naszej drużyny. Porażka w pierwszym, bardzo ważnym meczu z zespołem MKS MOS V LO Rzeszów II 20:25. Drugi mecz w grupie również zakończony porażka tym razem z Karpatami MOSiR Krosno 9:25. Tym samym zamiast walczyć o najwyższe miejsca musieliśmy grać o niższe miejsca. Dwie porażki nie wpłynęły pozytywnie na drużynę. Wyraźnie podminowane przegrywamy pojedynek z Gosirkami Jedlicze 15:10. Ostatni mecz dopiero dał wygraną z III zespołem z Rzeszowa – 15:5. Ostatecznie zajmujemy 6 miejsce.

Równolegle do turnieju czwórek rywalizowały młodsze zawodniczki sekcji w kategorii: trójek. Aleksandra Jurczyk, Emilia Szczęsny, Martyna Pawlik oraz kapitan Zuzanna Krowicka rozegrały bardzo dobre zawody. W I rundzie pokonały zespoły: UKS Sobieski Kańczuga II 25:20 oraz UKS Gimnazjum Dębowiec II 25:19. Dobra passę przerwał dopiero I drużyna Dębowca, która zwyciężyła 25:9. Dwa zwycięstwa i porażka pozwoliła jednak awansować do fazy finałowej. Tutaj zagraliśmy z zespołami z Rzeszowa. MKS MOS V LO Rzeszów I – porażka 25:9 oraz MKS MOS V LO Rzeszów II i zwycięstwo po  bardzo dobrym meczu 27:25. W całym turnieju dziewczęta zajmują 3 miejsce. Taki sam wynik uzyskały w I turnieju organizowanym w Dukli. Tym samym wszystko wskazuje, iż wywalczyły awans do finałów wojewódzkich Kinder+Sport w kategorii trójek.

Na koniec do rywalizacji przystąpiły Julia Szczurek i Maja Szwast w kategorii dwójek. Zawodniczki czekał nie lada maraton meczów, gdyż do rywalizacji przystąpiło aż 24 zespoły. W grupie rywalizowały z: UKS Gimnazjum Dębowiec III (15:2), MKS MOS V LO Rzeszów IV (15:11), MKS MOS V LO Rzeszów III (15:13), Gosirki Jedlicze V (15:6) i MKS MOS V LO Rzeszów I – jedyna porażka 12:15. Mimo bardzo dobrych wyników do samego końca musieliśmy czekać na inne wyniki w grupie, gdyż aż 4 zespoły miały szanse na awans do fazy finałowej. Nasz zespół dzięki wysokim wygranym z drużynami z Jedlicza i Dębowca awansował z drugiego miejsca. Nieoczekiwanie I miejsce w grupie przypadło zawodniczkom MKS MOS V LO Rzeszów III, z którymi wygraliśmy. W finałach z każdym meczem Maja i Julia grały coraz  lepiej. Kolejne zwycięstwa: Karpaty MOSIR Krosno II (15:9), UKS Sobieski Kańczuga I (15:5),Karpaty MOSiR Krosno III (15:8). Świetną passę zwycięstw przerwały dopiero zawodniczki z Jedlicza, które  wygrały 15:10. Ta porażka troszkę wybiła z rytmu naszą drużynę. I niespodziewanie przegrywamy również z MKS MOS V LO Rzeszów II (13:15). Maja Szwast i Julia Szczurek zmobilizowały się jednak na ostatni mecz w turnieju i pokonały I zespół Karpat MOSiR Krosno (15:12). W całym turnieju dziewczęta zagrały aż 11 spotkań , z których przegrały 3 a zwyciężyły w 8. Taki bilans dał nam 2 miejsce w II turnieju eliminacyjnym Kinder+Sport. Julia i Maja zagrały świetne zawody. W każdym elemencie gry prezentowały się znakomicie. Jest to efekt ciężkiej, systematycznej pracy na zajęciach.

Autor/Fot.: Damian Leśniak

DWR MTB 10-11-12.05.2019

Zapisy elektroniczne TUTAJ

Wirtualne spacery


Nasi partnerzy