Sekcja piłki nożnej

Rezerwacja obiektów MOSiR570 293 946 lodowisko MOSiR
885 684 885 pozostałe obiekty MOSiR

Fanpage MOSiR

Podkarpacka Liga Rowerowa

Galeria

Lodowisko

Statystyki

stat4u

II eliminacyjny Turniej Kinder+Sport, 21.04.2018 r. Rzeszów

W dniu 21 kwietnia zawodniczki sekcji piłki siatkowej udały się do Rzeszowa, gdzie odbył się II eliminacyjny Turniej Kinder+Sport dla wszystkich kategorii wiekowych. Na początek do rywalizacji przystąpiła kategoria czwórek. Nasze zawodniczki w składzie: kapitan – Kornelia Sysak, Wiktoria Paszek, Gabriela Gędłek, Julia Tyburcy, Daria Rajchel. Niestety zawody nie zależały do udanych dla naszej drużyny. Porażka w pierwszym, bardzo ważnym meczu z zespołem MKS MOS V LO Rzeszów II 20:25. Drugi mecz w grupie również zakończony porażka tym razem z Karpatami MOSiR Krosno 9:25. Tym samym zamiast walczyć o najwyższe miejsca musieliśmy grać o niższe miejsca. Dwie porażki nie wpłynęły pozytywnie na drużynę. Wyraźnie podminowane przegrywamy pojedynek z Gosirkami Jedlicze 15:10. Ostatni mecz dopiero dał wygraną z III zespołem z Rzeszowa – 15:5. Ostatecznie zajmujemy 6 miejsce.

Równolegle do turnieju czwórek rywalizowały młodsze zawodniczki sekcji w kategorii: trójek. Aleksandra Jurczyk, Emilia Szczęsny, Martyna Pawlik oraz kapitan Zuzanna Krowicka rozegrały bardzo dobre zawody. W I rundzie pokonały zespoły: UKS Sobieski Kańczuga II 25:20 oraz UKS Gimnazjum Dębowiec II 25:19. Dobra passę przerwał dopiero I drużyna Dębowca, która zwyciężyła 25:9. Dwa zwycięstwa i porażka pozwoliła jednak awansować do fazy finałowej. Tutaj zagraliśmy z zespołami z Rzeszowa. MKS MOS V LO Rzeszów I – porażka 25:9 oraz MKS MOS V LO Rzeszów II i zwycięstwo po  bardzo dobrym meczu 27:25. W całym turnieju dziewczęta zajmują 3 miejsce. Taki sam wynik uzyskały w I turnieju organizowanym w Dukli. Tym samym wszystko wskazuje, iż wywalczyły awans do finałów wojewódzkich Kinder+Sport w kategorii trójek.

Na koniec do rywalizacji przystąpiły Julia Szczurek i Maja Szwast w kategorii dwójek. Zawodniczki czekał nie lada maraton meczów, gdyż do rywalizacji przystąpiło aż 24 zespoły. W grupie rywalizowały z: UKS Gimnazjum Dębowiec III (15:2), MKS MOS V LO Rzeszów IV (15:11), MKS MOS V LO Rzeszów III (15:13), Gosirki Jedlicze V (15:6) i MKS MOS V LO Rzeszów I – jedyna porażka 12:15. Mimo bardzo dobrych wyników do samego końca musieliśmy czekać na inne wyniki w grupie, gdyż aż 4 zespoły miały szanse na awans do fazy finałowej. Nasz zespół dzięki wysokim wygranym z drużynami z Jedlicza i Dębowca awansował z drugiego miejsca. Nieoczekiwanie I miejsce w grupie przypadło zawodniczkom MKS MOS V LO Rzeszów III, z którymi wygraliśmy. W finałach z każdym meczem Maja i Julia grały coraz  lepiej. Kolejne zwycięstwa: Karpaty MOSIR Krosno II (15:9), UKS Sobieski Kańczuga I (15:5),Karpaty MOSiR Krosno III (15:8). Świetną passę zwycięstw przerwały dopiero zawodniczki z Jedlicza, które  wygrały 15:10. Ta porażka troszkę wybiła z rytmu naszą drużynę. I niespodziewanie przegrywamy również z MKS MOS V LO Rzeszów II (13:15). Maja Szwast i Julia Szczurek zmobilizowały się jednak na ostatni mecz w turnieju i pokonały I zespół Karpat MOSiR Krosno (15:12). W całym turnieju dziewczęta zagrały aż 11 spotkań , z których przegrały 3 a zwyciężyły w 8. Taki bilans dał nam 2 miejsce w II turnieju eliminacyjnym Kinder+Sport. Julia i Maja zagrały świetne zawody. W każdym elemencie gry prezentowały się znakomicie. Jest to efekt ciężkiej, systematycznej pracy na zajęciach.

Autor/Fot.: Damian Leśniak

Etapówka MTB 4-5-6.05.2018

Zapisy elektroniczne TUTAJ

Wirtualne spacery


Nasi partnerzy