27 kwietnia 2024

II etap rozgrywek Podkarpackiej Ligi Młodziczek

Dzisiaj nasze siatkarki rozpoczęły II etap rozgrywek Podkarpackiej Ligi Młodziczek 🏐🏐 12 zespołów na podstawie wyników I rundy zostało podzielonych na cztery Ligi. My rywalizację rozpoczęliśmy w II lidze. Na pierwszy turniej pojechaliśmy do Rzeszowa. W pierwszym meczu graliśmy z gospodarzem – V LO Rzeszów. Początek spotkania nie należał do najłatwiejszych, ale z każdą piłką nasza gra wyglądała tylko lepiej. Po dobrej końcówce seta wygrywamy 25:22. Drugi set to pełna dominacja na parkiecie. Wygrywamy wysoko 25:10 i cały mecz 2:0. W drugim meczu naszymi rywalkami były siatkarki KPS Nowa Dęba. Tutaj przebieg spotkania był odwrotny wobec tego co działo się w pierwszym meczu. W pierwszym secie bardzo szybko zbudowaliśmy przewagę, którą pewnie trzymaliśmy do końca, wygrywając 25:15. Drugi set bardzo słaby w naszym wykonaniu. Mnóstwo błędów. I, gdy wydawało się że konieczny będzie tie-break przy stanie 23:16 dla naszych rywalek w pole zagrywki weszła Magdalena Piróg 💪 Jej kapitalna zagrywka doprowadziła najpierw do remisu a później dała nam zwycięstwo 25:23!!! 👏💪👏💪Wygrywamy z Nową Dęba 2:0. Dwa zwycięstwa dają nam awans do I Ligi. Brawo dla zawodniczek 👏👏👏👏
A te brawa należą się: Magdalenie Piróg, Urszuli Jakieła, Klaudii Bałuta, Lenie Gulba, Zofii Szmyd, Zuzannie Maślanka, Emilii Bik, Karolinie Szczepanik, Indze Gumienny i dzisiejszej solenizantce Michalinie Fornal.