28 kwietnia 2024

Zmagania Kinder+Sport rozpoczęte

Kinder+Sport to ogólnopolski cykl turniejów w mini piłkę siatkową organizowany w 3 kategoriach wiekowych. Po raz kolejny ruszyła jego edycja. Tym razem nasza sekcja została przydzielona do grupy zachodniej w województwie podkarpackim wraz z zespołami z Krosna, Dębicy, Dębowca, Korczyny, Sanoka i Leska. Pierwszy eliminacyjny turniej odbył się 27 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli.  Jako pierwsze do rywalizacji stanęło 10 zespół w kategorii 3-ek. Drużyna MOSiR Dukla 1 w składzie: Klaudia Bałuta, Amelia Skrzęta, Ula Jakieła uplasowały się tuż za podium na miejscu 4. Nasz drugi zespół – Magdalena Piróg, Oliwia Jakieła, Michalina Fornal, Julia Mormol zajął miejsce 6. Zwyciężyły siatkarki UKS Kępa Dębica 1, przed Karpaty MOSiR Krosno 1 i UKS Dębowiec 1.

Tuż po zakończeniu rywalizacji w tej kategorii swoje zmagania rozpoczęły najmłodsze dziewczęta w kategorii 2-ek. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody w swojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką. Świetny turniej rozegrały Zuzanna Maślanka i Karolina Szczepanik, które w całym turnieju doznały tylko 1 porażki i zakończyły cały turniej na doskonałym 2 miejscu. Tuż za podium, na miejscu 4 zawody ukończyły Adrianna Kowalska i Anita Olszyk. Rewelacyjny turniej rozegrały również Iga Krowicka i Kamila Jędrzejczak. Jedna młodsza wobec rywalizujących w turnieju dziewcząt, druga dopiero od niedawna trenująca w naszej sekcji uplasowały się na świetnym 6 miejscu w gronie 16 zespołów biorących udział w turnieju. Nieco gorsze miejsca, choć gra nie wyglądała tak źle zajęły Magdalena Opałka i Daria Delimata oraz Kornelia Bołas i Amelia Paszek. Są to jednak zawodniczki, które od niedawna trenują z nami poznając tajniki siatkówki i w kolejnych turniejach ich gra będzie wyglądała jeszcze lepiej.