29 kwietnia 2024

III Grand Prix Polski Juniorów Luboń, 7-9 luty 2020r.

W zawodach Grand Prix Polski Juniorów które odbyły się w Luboniu wzięło udział 170 zawodników i 92 zawodniczki z całego kraju. Szymon Sporek wygrywając Grand Prix Podkarpacia automatycznie zakwalifikował się do turnieju głównego. W eliminacjach do turnieju głównego wzięli udział Michał Olbrycht i Piotr Krukar. Michał w swojej grupie eliminacyjnej pokonał Emila Michalskiego i Borisa Lehra i z pierwszego miejsca awansował do dalszych gier. Piotr w pierwszym pojedynku pokonał Krzysztofa Gościniaka, w drugim uległ Maćkowi Kołkowi z Krakowa, w trzecim pojedynku pokonał Radosława Pakułę i z drugiego miejsca awansował do dalszych gier. W rundzie pucharowej Michał pokonał Adama Stąporka i Adriana Przybyłę uzyskując awans do turnieju głównego. Piotr przegrywając z Oliwierem Gwizdoniem stracił szanse na awans do turnieju głównego. W turnieju głównym Michał pokonał kolejno Jakuba Jankowskiego 3:0 , Jana Adamiaka 3:0 i Bartosza Kowalczyka z Lubartowa i z pierwszego miejsca awansował do turnieju finałowego ( 32 najlepszych zawodników w Polsce). Szymon Sporek w pierwszym pojedynku uległ 0:3 Miłoszowi Redzimskiemu ( późniejszemu zwycięzcy ), pokonując Dawida Chilickiego i Piotra Michalskiego uzyskując awans z 2 miejsca do turnieju finałowego. W turnieju finałowym Szymon Sporek uległ Szymonowi Kolasie. a Michał Olbrycht Dawidowi Kosmalowi. Szymon po wygranym następnym pojedynku zajął ostatecznie miejsce 17-24. Michał zakończył rywalizację w przedziale 25-32.

Wielkie gratulacje z uwagi na fakt że są pierwszy rok juniorami !!!