29 kwietnia 2024

Pewne zwycięstwo naszych młodych siatkarek w Amatorskiej Powiatowej Lidze Siatkówki

Pewnym zwycięstwem 3:0 zakończył się kolejny ligowy mecz naszych siatkarek. W środowy wieczór naszymi rywalkami były zawodniczki UKS „Michael” Miejsce Piastowe. Był to mecz w ramach Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Przypomnijmy, że w pierwszym ponad 2-godzinnym pojedynku między tymi zespołami również lepsze okazały się dukielskie siatkarki wygrywając w Miejscu Piastowym 3:2. Tym razem mecz nie trwał jednak tak długo i zakończył się „szybkim” 3:0 dla MOSiR-u Dukla. Od samego początku meczu narzuciliśmy rywalkom nasz „styl” gry. Świetna zagrywka i skuteczna gra w ataku dały okazałe zwycięstwo w I secie 25:12. W drugim prowadzenie od samego początku i kontrola tego co dzieje się na parkiecie. II set również dla nas 25:19. Początek III seta nie zapowiadał emocji, które towarzyszyły tej partii. Kilkupunktowe prowadzenie nieco uśpiło naszą czujność w szczególności w obronie a nie mająca nic do stracenia drużyna gości szybko odrobiła straty, wychodząc nawet na prowadzenie. Końcówka seta bardzo wyrównana, gdzie walka toczyła się punkt za punkt. Górą z tej walki wyszły jednak nasze zawodniczki wygrywając 25:23. Brawa dla całej drużyny za ambitną walkę o każdą piłkę, skuteczną, różnorodną grę w ataku oraz w pełni zrealizowanie przedmeczowych założeń. Ogromnie cieszy zwycięstwo, jednak przed zawodniczkami kolejne mecze. Najbliższy już w środę 19 lutego od godziny 18:30. Przeciwniczkami będą tym razem siatkarki „Wisłoka” Nowy Żmigród. Będzie to już ostatni „domowy” mecz dla naszych dziewcząt, dlatego gorąco zachęcamy do przybycia i głośnego dopingu.

MOSiR Dukla – UKS „Michael” Miejsce Piastowe 3:0  (25:12, 25:19: 25:23)

Skład MOSiR Dukla: kapitan – Ewelina Gonet oraz Martyna Belczyk, Kamila Klimkiewicz, Agata Łukasik, Julia Halon, Julia Sajdak, Julia Kalińska, Kinga Węgrzyn, Wiktoria Paszek.

Autor: Damian Leśniak, Fot. własne