18 maja 2024

Katastrofalna gra w Zarzeczu oraz podium w Jedliczu

W sobotę 10 czerwca zawodniczki sekcji piłki siatkowej w składzie: Amelia Pilarska, Martyna Belczyk, Weronika Moskal, Ewelina Gonet i Weronika Folcik wzięły udział w Międzywojewódzkim Festiwalu Mini Piłki Siatkowej, którego organizatorem był UKS Dębowiec. W hali w Zarzeczu rywalizowaliśmy z zespołami z Dębowca, Grybowa, Jedlicza i Jasła. O tym występie najlepiej najszybciej zapomnieć, gdyż nasze zawodniczki zaprezentowały się katastrofalnie. Pojedyncze akcje lub krótkie momenty dobrej gry to za mało na bardzo wymagające i dobrze grające przeciwniczki. Zajęliśmy ostatnie 6 miejsce, zwyciężając w całym turnieju tylko w 1 secie. W pierwszym meczu porażka z zespołem UKS ISKRY Grybów 2:0 (15:12,15:12), następnie porażka z UKS Dębowiec  I 2:0 (15:11,15:9), porażka z Gosirki Jedlicze 2:0 (15:12,15:13),porażka z UKS Dębowiec II 2:0(15:13,15:12) i na zakończenie remis z drużyną z Jasła 1:1 (15:7,13:15). W całym turnieju zwyciężyły dziewczęta MOSiR Jasło przed Gosirki Jedlicze i UKS Dębowiec I. W dukielskiej drużynie w oczach organizatorów na wyróżnienie za postawę na boisku zasłużyła Ewelina Gonet, która otrzymała pamiątkową statuetkę.

Okazja do rehabilitacji za słaby sobotni występ nadarzyła się bardzo szybko, gdyż już w poniedziałek 12 czerwca dziewczęta rywalizowały w finałowym turnieju Regionalnej Ligi Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w hali w Jedliczu a organizatorem był miejscowy GOSiR. W naszym zespole nastąpiły małe zmiany w składzie na ten turniej, które po całym dniu rywalizacji okazały się bardzo trafne. Zawodniczki w każdym meczu prezentowały się bardzo dobrze. Dobra zagrywka, skuteczna gra w obronie i co najważniejsze widowiskowa, mądra i przynosząca punkty gra w ataku. To wszystko złożyło się na 3 zwycięstwa i 1 porażkę w finałowym turnieju Ligi. W pierwszym meczu zwycięstwo z Krościenkiem Wyżnym 2:1 (24:26,20:10,15:9). Później mecz z Lubatową i jeszcze lepsza gra a w konsekwencji i wynik 2:0 (20:17,20:13). Trzeci mecz i mimo bardzo ambitnej postawy porażka z drużyną z Jedlicza 0:2 (20:12,20:18). W ostatnim meczu pojedynek z Iwoniczem. Pierwszy set niestety nie po naszej myśli przegrywamy 20:13. Początek drugiego seta też nienajlepszy. Sygnał do odrabiania strat i do bardzo dobrej gry dała Oliwia Zaroślińska, która swoimi znakomitymi zagraniami najpierw doprowadziła do remisu w końcówce seta a później dała zwycięstwo w secie i remis w meczu. Tie break nie pozostawił złudzeń kto był lepszy i zwycięstwo 15:7 stało się faktem. Oprócz wspomnianej już Oliwi Zaroślińskiej w turnieju wzięły udział Ewelina Gonet, Julia Sajdak, Zuzanna Krowicka, Weronika Moskal, Weronika Folcik i Martyna Belczyk. Wszystkie zawodniczki zagrały bardzo dobre zawody i zasługują na słowa uznania. Oby tak dalej.

Drużyna MOSiR Dukla w całej Regionalnej Lidze Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt zajęły miejsce 2. W dwunastu spotkaniach zdobyły 22 punkty, bilans setów 17:11. Pierwsze miejsce zajął zespół Gosirki Jedlicze, a na trzecim miejscu uplasowało się Krościenko Wyżne. Po ostatnim spotkaniu nastąpiło uroczyste zakończenie Ligi. Nagrody wręczali dyrektor Gosir Jedlicze – Wojciech Florczak oraz Beata Wosiewicz bez której nie byłoby tak pięknej imprezy jak Regionalna Ligi Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe puchary i dyplomy a każda zawodniczka okolicznościowe medale i koszulki.

Autor: Damian Leśniak