17 maja 2024

Grand Prix Gminy Jedlicze

Drużyna rowerowa Jedlicze Team była organizatorem kolejnych zawodów zlokalizowanych w woj. podkarpackim; Grand Prix Gminy Jedlicze. Zawody odbyły się w Długie w formule XCO jednocześnie będąc pierwsza rundą cyklu. Organizatorzy wytyczyli bardzo ciekawą trasę wyciskając z okolicznych górek i pobliskich lasów to co kolarz lubi najbardziej; ciasne strome podjazdy, techniczne zjazdy z dość mocnym błotem gdzie kilku kolarzy zaliczyło niegroźne upadki, jazda po koleinie i otwarte łąki na których słoneczko mocno w plecy grzało. Naszą sekcje reprezentowało kilku zawodników, w najmłodszych kategoriach dzieci do lat 6 zwyciężył Staś Szopa, na 9 miejscu przyjechała Gabrysia Szopa. W kategorii junior młodszy 15-16 lat triumfował Michał Niezgoda a wśród kobiet kat. 13-16 lat Aleksandra Szczurek zajęła 2 miejsce(gdyby nie ta gałąź w tylnym kole;). W kategorii Masters1 35-42 lata Jacek Szczurek zajął 3 miejsce dzieląc je z Łukaszem Janochą z Jedlicze Team.
Przed nami jeszcze dwie rundy tego cyklu, 18.06.2016 w Jedlicze-Męcinka oraz28.08.2016 w Jedliczu(finał).