Komańcza to tradycyjne miejsce na mapie rowerowej gdzie co rok organizowane są zawody MTB cyklu maratony Cyklokarpaty. Znakomita atmosfera przed jak i po wyścigu przyciąga fanów kolarstwa swoim tradycyjnym folkowym klimatem. Kto by nie chciał szarpnąć pajdę chleba ze smalczykiem i ogórkiem kiszonym serwowanym przez gospodynie z Koła Wiejskiego czy tradycyjną zupę gulaszową. Wielu kolarzy przyjeżdżając do Komańczy przede wszystkim nastawia się na dobrą zabawę po wyścigu niż na sam start na trasach przygotowanych przez organizatora. Uczciwie trzeba przyznać że trasy są tak poprowadzone żeby za bardzo się nie zmęczyć, lecz zawsze z tradycyjnym „źbikowym” błotkiem którego mimo słońca na trasie nie brakowało.
Dystanse z jakimi przyszło się zmierzyć ponad 450 zawodnikom to 25 km(Hobby), 41 km(Mega), 53 km(Giga). Start bardzo spokojny za samochodem bezpieczeństwa, po kilku kilometrach rozjazdówki nastąpił start ostry z przejazdem przez dwa strumyki i podjazdem łąkowym. Trasa była poprowadzona szlakiem granicznym ze Słowacją, ciekawe fragmenty leśnych ścieżek urozmaicone błotnymi odcinkami i krótkimi lecz z mocnym nachyleniem podjazdami oraz szutrowe zjazdy z hopkami podwyższały puls pikawki sercowej.
W miedzy czasie odbyły się również zawody dla najmłodszych zawodników MTB. Dzieciaki na rowerkach biegowych, z bocznymi kółeczkami i na tych trochę większych rywalizowały na trasie XC specjalnie dla nich przygotowanej. Każdy z dzieciaków po zawodach otrzymał małe upominki od organizatora.
Po wyścigu tradycyjna impreza. Rodzina kolarska zabunkrowana pod parasolami, część sączyła izotoniki żółtego koloru i miody pitne, inni smakowali potrawy przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Muzyka, dekoracje zwycięzców, uśmiechnięte twarze to to co lubimy.
Nasza sekcja pojechała po rekordowy wynik punktowy w tym sezonie przekraczając po raz pierwszy barierę 1700 punktów co przełożyło sie na 4 miejsce. Nasi juniorzy jechali wspaniale zajmując miejsca na podium co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Trzeba podziękować rodzicom naszych juniorów za czas jaki poświęcają na rozwój pasji rowerowej swoich dzieci. Gratulacje.
Dystans „Hobby” 25 km
Kategoria HK0
1. Dominika Gosztyła
3. Ola Szczurek
Kategoria HK3
3. Aleksandra Okońska-Szczurek
4. Ela Szczurek
Kategoria HM1
3. Michał Niezgoda
8. Filip Jackowski
Kategoria HM2
5. Rafał Gołąbek
7. Przemysław Kowalski
8. Hubert Dudzik
9. Norbert Sudia
12. Tomek Mierzejewski
14. Konrad Zima
Kategoria HM3
16. Marcin Misiołek
19. Rafał Opałka
24. Hubert Jakieła
30. Szymon Lorenc
43. Janusz Krowicki
71. Grzegorz Głód
Kategoria HM4
7. Wojtek Gołąbek
12. Piotr Jackowski
Kategoria HM6
11. Henryk Mussur
Dystans „Mega” 41 km
Kategoria MM1
3. Mateusz Budzisz
4. Maciek Mierzejewski
Kategoria MM3
18. Marcin Prejznar
21. Mateusz Lorenc
23. Bogusław Belcik
52. Adam Belcik
59. Mirosław Hanas
Kategoria MM4
7. Jerzy Szwast
22. Zbigniew Urban
35. Bogdan Przystasz
Dystans „Giga” 53 km
Kategoria GM3
11. Michał Szopa
Kategoria GM4
2. Jacek Szczurek
Klasyfikacja drużynowa
4. MTB MOSiR Dukla
Pełne wyniki TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ TUTAJ TUTAJ
Więcej wydarzeń
Zapraszamy do kibicowania naszym młodym siatkarkom
Podkarpacka Liga Młodziczek w siatkówce; bardzo dobre wyniki naszych drużyn
“Kindery” dwójek i trójek na naszej hali