16 października 2024

Za naszymi siatkarkami inauguracja sezonu ligowego

👉Ponieważ siatkówka w Dukli cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży to w tym roku do rozgrywek ligowych zgłosiliśmy aż 2 zespoły 👏
👉W pierwszym meczu zespół Dukli I, który wystąpił w składzie: Zuzanna Maślanka, Julia Bąk, Magdalena Opałka, Zofia Szmyd, Emilka Bik, Amelia Kucharska, Karolina Szczepanik, Blanka Belczyk, Anita Olszyk, Amelia Maślanka, Lora Tanka bez najmniejszych problemów pokonał Karpaty MOSiR Krosno III 2:0 (25:5, 25:7). Dużo więcej emocji dostarczył ostatni pojedynek dzisiejszego dnia, gdzie mierzyliśmy się z UKS San Lesko. Pierwszy set bardzo wyrównany. O naszym zwycięstwie decydowała końcówka seta. Wygrywamy 25:21. Drugi set to już koncertowa gra naszych dziewczyn. Kapitalna zagrywka oraz niemal perfekcyjna gra w obronie. Wygrywamy tego seta 25:12 i cały mecz 2:0. BRAWO!! Świetny start sezonu. Każda zawodniczka miała ogromny wpływ na końcowy wynik. 🏐👏🏐👏
Drugi zespół od meczu z Krosnem rozpoczął rozgrywki ligowe. Pojedynek bardzo wyrównany. Dla każdej zawodniczki, która pojawiła się na boisku był to debiut. Bez wątpienia stres, emocje spowodowały, że dziewczyny nie pokazały pełni swoich umiejętności. Walczyły dzielnie ale to zespół z Krosna cieszył się z triumfu 2:0 (23:25, 25:27). Drugi mecz z UKS San Lesko pokazał ile jeszcze pracy przed naszymi siatkarkami. Zespół z Leska dominował pod każdym względem. Wynik mówi wszystko 0:2 (5:25, 7:25). Dziś wystąpiliśmy w składzie: Amelia Kozubal, Milena Szczepanik, Maja Brekiesz, Maja Czech, Oliwia Gadzała, Sara Możdżan, Aleksandra Ukleja, Lena Dembiczak, Hania Drozd, Milena Wróbel, Magdalena Zima.
👉👏👏 Cieszy spora liczba kibiców, którzy dziś pojawili w dukielskiej hali i dopingowali nasze drużyny. Wśród nich Magdalena Jurczyk. Reprezentantka Polski 🇵🇱, uczestniczka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu a na codzień zawodniczka klubu Developress Rzeszów.
Nie składamy “broni” i walczymy dalej. Kolejna kolejka ligowa za dwa tygodnie. Tym razem udamy się do Sanoka, by walczyć o ligowe punkty.