27 lipca 2024

Dukielski Klub Kyokushin HAJIME wśród czołówki klubów w Europie

Dukielski Klub Kyokushin HAJIME wśród czołówki klubów w Europie . W dniach 18-19 maja 2024 r. w Bułgarii odbyły się 37 Wagowe Mistrzostwa Karate Kyokushin IKO – The 37 th European Weight Category Karate Kyokushin Championsips Varna. Dukielski Klub Kyokushin Hajime reprezentowało 10 zawodników, w tym dwa zespoły Team Kata jako jedyne z Polski. W turnieju wzięło udział 743 zawodników z 21 krajów. Dukielscy zawodnicy zdobyli kilka honorowych miejsc. Ewa Szuber wywalczyła 3 miejsce w kategorii kumite i zdobyła tym samym tytuł drugiej Wicemistrzyni Europy. Sensei Wiktoria Bilska zajęła spektakularne V miejsce w konkurencji kumite seniorek. Seniorzy w osobach Sensei Radosław Gonet, Sensei Wiktoria Bilska i Sensei Marek Sawczuk stanęli na podium, wywalczyli bowiem trzy IV miejsca w kategorii Team Kata. Sensei Marek Sawczuk na tatami stanął po ponad trzydziestu latach. Oliwia Twardzik zajęła V miejsce w kategorii kumite. Młodsze zawodniczki w swoim debiucie odniosły sukces na miarę Mistrzostw Europy – Patrycja Brej, Ewa Szuber, Natalia Jurczak i Oliwia Twardzik prezentując Team Kata i konkurując z zawodnikami posiadającymi czarne pasy – straciły do podium jedynie 0,3 pkt. Team przygotowany został przez Sensei Adama Buczyńskiego, którego profesjonalne przygotowanie zawodniczek zdobyło powszechne uznanie i podziw. W Mistrzostwach Europy wzięły też udział Wiktoria Najfeld i Amelia Bilska, które po zaciętych walkach zakończyły zmagania tuż przed finałami. Patrycja Brej zajęła VII miejsce w kategorii kata, tracąc 0,1 pkt., aby się zakwalifikować do tury finałowej. Udany debiut Huberta Kolasy, który w kategorii kumite znalazł się w pierwszej dziesiątce. W czasie mistrzowskich rozgrywek pomagali i mocno kibicowali rodzice zawodników, na których zawsze można liczyć.

Wszyscy zawodnicy Dukielskiego Klubu Kyokushin Hajime godnie reprezentowali klub wykazując wolę walki i ducha kyokushin karate. Każdy zasługuje na miano wzorcowego reprezentanta klubu i Polski.