28 kwietnia 2024

Zwycięstwo Młodziczek

Za naszymi siatkarkami III kolejka Ligi Młodziczek. Mecze rozgrywane były w Krośnie a naszymi przeciwnikami oba zespoły Karpat MOSiR Krosno. Pierwszy mecz to mecz z niepokonanym, do dziś – I zespołem. Pierwszy set genialny w wykonaniu naszch siatkarek. Dziewczyny weszły na tak wysoki poziom sportowy, że wychodziło nam wszystko. Wynik mówi sam za siebie 25:9. Drugi bardziej wyrównany ale pod pełną naszą kontrolą. Wygrywamy 25:18. Niestety drugi mecz z Karpaty Krosno II już nie wyglądał tak dobrze. Popełniliśmy zbyt dużo własnych błędów i po wyrównanej końcówce przegrywamy 22:25. Drugi set tragiczny. Przeciwniczki nie pozwoliły nam na nic. Bardzo wysoko przegrywamy 14:25.
Ponieważ każdy zespół miał na swoim koncie zwycięstwo i porażkę, o końcowej kolejności zdecydowały małe punkty. Tutaj w małej tabelce to nasza drużyna – UKS MOSiR Dukla – miała najlepszy bilans. Nie tylko utrzymujemy się w I Lidze ale wygrywamy dzisiejszą kolejkę!!!
Pozostaje praca na treningach, aby jak najwięcej takich meczy jak pierwszy i jak najmniej takich jak drugi.
Na dzisiejszy sukces zapracowały: Magdalena Piróg, Urszula Jakieła, Inga Gumienny, Zuzanna Maślanka, Karolina Szczepanik, Michalina Fornal, Lena Gulba, Zofia Szmyd, Klaudia Bałuta, Anita Olszyk.
Zawodniczki wspierała Emilka Bik, która również fotograficznie dokumentowała dzisiejszy turniej.