29 kwietnia 2024

Siatkarki dukielskiego MOSiR-u mistrzyniami Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej

Siatkarki dukielskiego MOSiR-u mistrzyniami Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej w rozgrywkach młodzieżowych. Nasz zespół dopiero po raz pierwszy przystąpił do rozgrywek ligowych Ligi Powiatowej, dla której była to już IX edycja. Zmagania zawodniczki rozpoczęły od zwycięstwa 3:2 z UKS Michael Miejsce Piastowe. Następnie porażka we własnej hali z UKS Champion Bratkówka 1:3 oraz pewne zwycięstwa 3:0 (UKS Michael Miejsce Piastowe) oraz 3:1 UKS Wisłoka Nowy Żmigród. Niestety ze względów pandemicznych nie udało się dokończyć rozgrywek. Jednak 3 zwycięstwa i porażka pozwoliła awansować do wielkiego finału, w którym znalazły się również siatkarki z Bratkówki. Przygotowania do tego spotkania drużyna rozpoczęła już na początku sierpnia i mimo, iż dla wszystkich dziewcząt był to okres wakacyjny na zajęciach były zawsze w komplecie. Ciężka praca na zajęciach, dodatkowo mecze kontrolne (Karpaty Krosno, San Lesko, UKS Dębowiec) wszystko tak przygotowane, aby w meczu finałowym zagrać jak najlepiej. Motywacja była jeszcze większa, gdy się okazało, że finał Powiatowej Ligi rozegrany zostanie w Dukli.

W niedzielę 6 września o godzinie 13:00 rozpoczął się finał Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej w rozgrywkach młodzieżowych, który był również XII Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar posła na sejm RP Piotra Babinetza. Po obu stronach siatki stanęły siatkarki UKS Champion Bratkówka oraz MOSiR Dukla. Od początku seta to nasz zespół dyktował warunki gry, prowadząc bezpiecznie 4-5 punktami. Jednak w samej końcówce rywalki doprowadziły do remisu a nawet wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Mając piłkę setową zagrywka w siatkę i wiadomym było, że set pierwszy rozgrywany będzie na przewagi. W naszym zespole na zagrywkę poszła Ewelina Gonet, która dwoma świetnymi zagrywkami zapewnia nam zwycięstwo 26:24. Drugi set od samego początku nie układał się po naszej myśli. Rywalki bardzo szybko, łatwo, zbyt łatwo zbudowały sobie bezpieczną przewagę punktową, która osiągnęła nawet 10 punktów. W końcówce seta poprawiła się nasza gra, jednak przegrywamy 17:25. Trzeci set znów rozpoczynamy od świetnej zagrywki oraz skutecznej gry w ataku i pewnie zwyciężamy 25:18. Set czwarty bliźniaczo podobny do 3 ale tym razem na korzyść gości UKS Champion Bratkówka. Okazałe zwycięstwo 25:14. Tym samym o losie zwycięstwa w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej zadecydować miał tie-break. Tutaj dukielska drużyna nie pozostawiła złudzeń przyjezdnym. Od pierwszej piłki kapitalnie rozegrany set. Set, w którym dziewczęta pokazały pełnię swoich siatkarskich umiejętności. Zwyciężając 15:7 i po blisko 2 godzinnej rywalizacji 3:2. Radość po końcowej piłce była ogromna. Cała drużyna zasłużyła na najwyższe słowa uznania za postawę w tym spotkaniu. Za ambitną walkę, skuteczną gre w obronie i ataku oraz wiarę w końcowy sukces. Drużyna wystąpiła w składzie: Ewelina Gonet, Agata Łukasik, Wiktoria Paszek, Zuzanna Krowicka, Julia Helon, Kornelia Sysak, Julia Tyburcy, Martyna Belczyk (wybrana najlepszą zawodniczką całej ligi), Kinga Długosz (wybrana najlepszą zawodniczką meczu finałowego) oraz Kinga Węgrzyn (kapitan drużyny). Również zawodniczki, które nie wystąpiły w finale, ale występowały w rozgrywkach ligowych: Aleksandra Jurczyk, Julia Sajdak, Oliwia Zima, Kamila Klimkiewicz, Julia Kalińska, Martyna Pawlik oraz nie zgłoszona do rozgrywek, ale przygotowująca się z drużyną Anna Urbańska. Wszystkim wymienionym należą się ogromne brawa i gratulacje.

Tuż po zakończeniu spotkania rozgrywek młodzieżowych swój finał Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej rozegrały zespoły UKS Szczepanik Krosno i UKS San Lesko w rozgrywkach seniorskich. W meczu tym nie było już tylu emocji. Drużyna z Krosna pewnie zwyciężyła 3:0 (25:11, 25:13, 25:8).

Na koniec odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych w sezonie 2019/2020. Nagrody w postaci pucharów, dyplomów, piłek oraz statuetek MVP wręczyli: Mariusz Kuszaj (główny organizator ligi), przedstawiciel biura poselskiego Piotra Babinetza – Marcin Józefowicz , zastępca burmistrza Dukli – Łukasz Piróg, radna powiatu krośnieńskiego – Iwona Stefanik oraz dyrektor MOSiR Dukla – Michał Szopa.