28 kwietnia 2024

Młode siatkarki MOSiR Dukla rywalizowały w wojewódzkim finale Kinder+Sport w Rzeszowie

W dniach 23 i 24 czerwca w Rzeszowie odbył się wojewódzki finałowy turniej Kinder+Sport. Jest to ogólnopolski turniej mini piłki siatkowej, w którym mają okazję rywalizować dzieci w 3 kategoriach wiekowych. Świetnie w tych zawodach zaprezentowały się dziewczęta z naszej sekcji piłki siatkowej. We wtorek 23 czerwca do rywalizacji przystąpiła kategoria „2ki”. Do Rzeszowa udaliśmy się w składzie: Klaudia Bałuta, Magdalena Piróg oraz Amelia Skrzęta. Duży wkład w sam awans do finałowego turnieju miała Ula Jakieła, która niestety w samym finale nie wzięła udziału. Koleżanki zaprezentowały się rewelacyjnie. Zajęły 3 miejsce w naszym województwie!! Pomimo początkowego stresu, gdyż był to pierwszy tak poważny turniej dla nich, w każdym meczu dziewczęta grały rewelacyjną siatkówkę. Dobra zagrywka, świetna współpraca w obronie i co najważniejsze skuteczna gra w ataku złożyła się na tak świetny wynik. Turniej rozpoczęły od zwycięstwa z KPS Nowa Dęba IV 2:0 (15:7, 15:12). Później kolejne zwycięstwo 2:0 (15:10, 15:7) z UKS 15 Przemyśl II. Pierwsza porażka przyszła w pojedynku z Kępą Dębica I 1:2 (11:15, 15:11, 4:11). Niemniej z 2 miejsca nasz zespół awansował do ćwierćfinału. Tutaj spotkaliśmy się z drużyną Kępy Dębica II i pewnie zwyciężyliśmy 2:0 (15:7, 15:7). W meczu półfinałowym znów trafiliśmy na drużynę Kępy Dębica I i znów niestety musieliśmy uznać ich wyższość. Przegrywamy 2:1 (6:15, 16:14, 11:4). Pozostała walka o 3 miejsce. Tutaj wygrywamy z UKS 15 Przemyśl I 2:0 (15:9, 15:13). Ogromny sukces Amelii Skrzęta, Klaudii Bałuta i Magdaleny Piróg stał się faktem. Dziewczęta zajęły 3 miejsce w wojewódzkim finałowym turnieju Kinder+Sport w kategorii „2ki”. Dwie porażki, jak się okazało z późniejszym zwycięzcą całego turnieju Kępą Dębica I przez wielu trenerów uznawane były za najlepsze w całym turnieju. Są to efekty ciężkiej i systematycznej pracy naszych siatkarek na zajęciach.
W środę w kolejnym dniu finałów do turnieju przystąpiła kategoria „4ki”. Nasz zespół w składzie: Julia Szczurek, Maja Szwast, Emilka Rąpała, Martyna Czaja, Emilka Szczęsny od razu zostały „rzucone na głęboką wodę”. Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy B z najlepszym zespołem eliminacji grupy niebieskiej UKS 15 Przemyśl I oraz MKS V LO Rzeszów IV. W pierwszym meczu pomimo porażki z dziewczynami z Przemyśla I 2:0 (10:15, 13:15) należą się słowa pochwały, gdyż nasze siatkarki zagrały naprawdę dobry mecz, było mnóstwo ambitnej walki, dobrej i skutecznej gry. Mecz z drużyną z Rzeszowa był również bardzo emocjonujący i wyrównany. Julia, Martyna, Maja i dwie Emilki zagrały siatkówkę na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zwyciężając 2:1 (15:7, 11:15, 13:11) awansowały do dalszego etapu turnieju. Tutaj trafiliśmy na zespół SP Straszydle. Ciężko powiedzieć co było przyczyną bardzo słabej gry dziewcząt w pierwszym secie tego pojedynku, gdyż porażka 3:15 nie przystoi tak „doświadczonym” siatkarkom. Krótka mobilizująca rozmowa oraz ogromna determinacja samych dziewczyn do pokazania dobrej siatkówki sprawiła, że set 2 wyglądał zdecydowanie lepiej co również przełożyło się na wynik – zwycięstwo 15:12. Tie-break przegrywamy 3:11. Wynik tego seta bardzo mylący, gdyż nie brakowało w tym secie walki i dobrej gry. Zabrakło tylko skuteczności oraz nieco więcej szczęścia. Zakończyliśmy rywalizację na etapie ćwierćfinału i ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 5 miejscu w wojewódzkim finałowym turnieju Kinder+Sport w kategorii „4ki”.