29 kwietnia 2024

Przełęcz Dukla Najlepsza w Turnieju o Puchar Burmistrza

4 lipca na stadionie MOSiR Dukla rozegrany został „ Gminny Turniej Klubów Sportowych  i Stowarzyszeń o Puchar Burmistrza Dukli ‘’. Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn : , Zorza Łęki Dukielskie, UKS Łęki Dukielskie , Beskid Równe, Iwełka Iwla, Twierdza Teodorówka, Huragan Jasionka, Przełęcz Dukla , Przełęcz Dukla Juniorzy, którzy ostatecznie nie wzięli udziału w turnieju.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach, do półfinałów awansowała najlepsza drużyna z każdej grupy oraz jedna drużyna, która zajęła drugie miejsce i miała najlepszy dorobek punktowy. Po fazie grupowej odbyło się losowanie par półfinałowych w których znalazły się drużyny  :  UKS Łęki Dukielskie – Iwełka Iwla, Zorza Łęki Dukielskie – Przełęcz Dukla . W swoich półfinałach zwyciężyły zespoły UKS Łęki Dukielskie oraz Przełęcz Dukla i tym samym zostały finalistami turnieju . W finale po zaciętym pojedynku lepsza o jedną bramkę okazała się Przełęcz Dukla i po raz kolejny z rzędu została triumfatorem turnieju. Niestety Iwełka Iwla z powodu braków kadrowych nie zagrała w meczu o trzecie miejsce dlatego trzecią drużyną turnieju została Zorza Łęki Dukielskie. Najlepsze trzy zespoły otrzymały okazałe puchary i dyplomy, a także bony na zakup sprzętu sportowego. Zwycięzca otrzymał bon w wysokości 600zł drugie miejsce było nagrodzone kwotą 400zł i trzecie miejsce 200zł. Uroczyste wręczenie pucharów i nagród odbyło się podczas otwarcia dni Dukli.