28 kwietnia 2024

Młode siatkarki MOSiR Dukla liderkami rozgrywek młodzieżowych

W ramach 2 kolejki Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt w rozgrywkach młodzieżowych udaliśmy się do Ustrobnej, gdzie swoje mecze rozgrywa UKS Champion Bratkówka. I to właśnie był nasz pierwszy rywal w tych zawodach. Pierwszy set od początku pod pełną kontrolą ze strony naszych siatkarek. Prowadzenie od początku do końca seta i zwycięstwo 25:21. Drugi set to wciąż „koncertowa” gra naszego zespołu i niepozostawienie złudzeń kto w tym spotkaniu jest drużyną lepszą. Pewne, wysokie zwycięstwo 25:13. Zwycięstwo 2:0 i 3 punkty meczowe wędrują na nasze konto. W drugim pojedynku naszymi rywalkami zespół Wisłoka Nowy Żmigród. Pierwszy set zgodnie z planem zakończył się wysokim zwycięstwem 25:11. Początek drugiego seta również nie zapowiadał co się wydarzyło. Niestety cała masa prostych, niewymuszonych błędów w naszym zespole spowodowała, że to zawodniczki z Nowego Żmigrodu cieszyły się z pierwszego w tym sezonie wygranego seta. W decydującym secie z każdą piłką wracała pewność w naszych siatkarkach, wyeliminowane zostały proste błędy co przełożyło się na zwycięstwo 15:8. Tym samym wygrywamy 2:1. Po dwóch rozegranych turniejach zespół MOSiR Dukla znajduje się na pozycji lidera rozgrywek młodzieżowych z 9 punktami. Tuż za nami siatkarki z Bratkówki- punktów 8. Do rozegrania pozostał już ostatni turniej w Nowym Żmigrodzie.

Skład MOSIR Dukla: Julia Tyburcy, Zuzanna Belcik, Agata Łukasik, Kornelia Sysak, Ewelina Gonet, Anna Urbańska, Kinga Długosz, Kinga Węgrzyn, Wiktoria Paszek.

UKS Champion Bratkówka – MOSiR Dukla 0:2 (21:25, 13:25)

MOSiR Dukla – Wisłoka Nowy Żmigród 2:1 (25:11, 21:25, 15:8)

Autor/fot: Damian Leśniak