15.05.2026 r., dość nietypowo, bo w piątek i to w godzinach popołudniowych (ostatecznie okazało się, że także późnowieczornych), w Łańcucie odbył się półfinał wojewódzki ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of Moving 2026 w siatkówce dziewcząt. Do tego etapu rozgrywek awansowały dwa nasze zespoły, które w gronie dwunastu drużyn mogły rywalizować o awans do finału wojewódzkiego.
MOSiR Dukla II składał się całkowicie z młodszych rocznikowo zawodniczek: Amelia Wróbel, Liliana Kolasa, Antonina Rąpała, Zofia Pietruś, Natalia Leńczyk. Dziewczyny mocno się starały i dzielnie walczyły zostawiając dużo serca na boisku. Niestety przegrały oba mecze grupowe ze starszymi koleżankami z dwóch rzeszowskich zespołów i ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 w całym turnieju.
MOSiR Dukla I, czyli Karolina Chłap, Zuzanna Dubiel, Amelia Bogaczyk, Maja Szuba, Maja Kasprzycka, Weronika Pasterczyk, pomimo nienajlepszej gry, wygrały swoje mecze grupowe (2:1 z Karpatami Krosno II oraz 2:0 ze Spartą Rzeszów II) i z pierwszego miejsca w grupie przeszły do ćwierćfinałów turnieju. Można powiedzieć, że właśnie ćwierćfinał był dla nas najważniejszym meczem tego dnia. Jego zwycięzca awansował do najlepszej czwórki zawodów i tym samym, bez względu na później zdobyte miejsce, zapewniał sobie prawo gry w finale wojewódzkim. W ćwierćfinale trafiliśmy na drużynę UKS MOSiR Jasło. Nasza gra nadal pozostawiała wiele do życzenia ale mimo wszystko była już lepsza niż w meczach grupowych. Pozwoliło nam to wygrać 2:0 i mogliśmy cieszyć się z wywalczenia miejsca w finale wojewódzkim.
Pomimo późnej pory trzeba było rozegrać jeszcze dwa mecze. W półfinale turnieju ulegliśmy 0:2 gospodyniom (i jak później się okazało zwyciężczyniom całych zawodów), drużynie MKS Łańcut. Pozostał nam więc mecz o trzecie miejsce, który wygraliśmy ze Spartą Rzeszów I 2:0. Nasze dziewczyny pomimo porażki w półfinale nie poddały się, wyszły na parkiet mocno skupione i zmobilizowane i mogły się cieszyć z wygranej w potyczce o najniższy stopień podium.
Zawodniczki MOSiR Dukla I osiągnęły duży sukces awansując do finału wojewódzkiego rozgrywek. Będą miały tam okazję sprawdzić się na tle ośmiu najlepszych drużyn Województwa Podkarpackiego i powalczyć o prawo gry w finale ogólnopolskim. Dziękujemy naszym siatkarkom za zaangażowanie i poświęcenie. Doceniamy również fakt, iż mimo tego, że w tym dniu, ich gra nie układała się najlepiej, dziewczyny potrafiły wygrywać kolejne mecze i dzięki temu mogą grać w kolejnym etapie rozgrywek.
W drogę powrotną wyruszyliśmy w bardzo dobrych humorach. W busie panowała radosna atmosfera, a dziewczyny głośnymi śpiewami fetowały uzyskany awans. Do Dukli dotarliśmy bardzo późno (23:20) i mocno zmęczeni, ale mimo wszystko szczęśliwi z wywalczonego awansu…
Z naszego półfinału do finału wojewódzkiego awansowały:
- MKS Łańcut
- AOZ Rzeszów
- MOSiR Dukla I
- SPARTA Rzeszów I
K.Belczyk

Więcej wydarzeń
Gminny Turniej Piłki Nożnej Klubów i Stowarzyszeń o Puchar Burmistrza Dukli
Piękna przygoda rocznika 2017: MOSiR Dukla w gronie elity Wielkiego Finału Bielik Cup!
XXI Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka