25 kwietnia 2024

Pracowite ferie siatkarek naszej sekcji

W czasie ferii zimowych nie próżnowały zawodniczki sekcji piłki siatkowej. Wzięły one udział w kilku turniejach piłki siatkowej. W pierwszym tygodniu rywalizowały w Jaśle, gdzie miejscowy MOSiR organizował zawody dla rocznika 2004. Nasze zawodniczki w składzie: Oliwia Skrzęta, Weronika Folcik, Adriana Fornal, Ewelina Gonet, Martyna Belczyk  i Amelia Pilarska zajęły IV miejsce, uznając tylko wyższość  drużyn  z Jedlicza, Jasła i Dębowca.

Tydzień później również w Jaśle rywalizowały zawodniczki z rocznika 2005. W naszej drużynie wystąpiły Julia Tyburcy, Daria Rajchel oraz młodsze koleżanki Julia Sajdak i Zuzanna Krowicka. Dziewczęta po bardzo emocjonujących meczach zakończyły zmagania na 3 miejscu. Postawa zawodniczek jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się turniejami „Kinder Sport”.

Na koniec 25 stycznia udaliśmy się do Jedlicza, gdzie odbył się coroczny turniej mini piłki siatkowej dla szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych dziewczęta grały w parach, w gimnazjum – trójkami. Najlepiej zaprezentowały się Julia Tyburcy  i Wiktoria Paszek, które wywalczyły awans z trudnej  grupy a w finałowych meczach niestety musiały uznać wyższość drużyn z Jedlicza i zajęły 4 miejsce. Na etapie rozrywek grupowych zakończyły zmagania Zuzanna Krowicka i Daria Rajchel, Julia Sajdak i Oliwia Zaroślińska oraz Emilia Szczęsny i Amelia Pilarska. Szczególnie tej ostatniej parze niewiele zabrakło do awansu z grupy. Amelia zagrała również w turnieju w kategorii gimnazjum, gdzie wraz z Natalią Kozak i Kamila Klimkiewicz zajęły drugie miejsce w swojej grupie i awansowały do finałów i zakończyły turniej na  6 miejscu. Z grupy nie wyszły  Zuzanna Karbowniczyn, Gabriela Patlewicz i Kinga Węgrzyn, które ostatecznie uplasowały się  na miejscu 10-11.

Autor: Damian Leśniak