24 kwietnia 2024

Puchar Jedlicza (20.08.2016) oraz Puchar Smoka, Łysa Góra (21.08.2016)

Weekend był bardzo aktywny dla zawodników naszej sekcji którzy uczestniczyli w zawodach w formule XCO w Jedliczu oraz w Łysej Górze. W sobotę zawodnicy rywalizowali w Jedliczy który był finałem cyklu. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Ola Szczurek, Michał Niezgoda. trzecie miejsce wywalczył Mateusz Budzisz a na piątym skończył Piotr Smolak. W kategorii dzieci drugie miejsce zajął Staś Szopa. Drużynowo nasza ekipa zajęła piąte miejsce.

W niedzielę kilku naszych kolarzy wystartowało w Łysej Górze w cyklu Pucharu Smoka. Dobrze że ta impreza wraca do kalendarza MTB. W kategoriach najmłodszych świetne zawody pojechał Staś Szopa który jechal w swojej kat. wiekowej oraz ze starszymi zajmując odpowiednio 1 i 4 miejsce. W kat. dzieci 7-8 lat Asia Burda była 6, Kinga Hanas 7. W kat. dzieci 11-12 lat Julia Gołąbek jedzie kolejny bardzo ładny wyścig zajmując najwyższe miejsce na pudle. Olaf Szwast rywalizację ukończył na 4 miejscu. W mocnej kat. juniorów Mateusz Budzisz jest pierwszy. Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła Renata Burda a w weteranach młodszych Jerzy Szwast ukończył rywalizacje na miejscu trzecim. W weteranach Piotr Smolak przyjechał drugi. Gratulacje.

Autor: Mateusz Lorenc