19 kwietnia 2024

Kopczyk i Gołąbski w Półfinałach Mistrzostw Polski

W marcu i kwietniu br. odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego tenisa stołowego we wszystkich kategoriach wiekowych. Prawo startu miało 32 najlepszych zawodników i zawodniczek, natomiast dwa pierwsze miejsca dawały przepustkę do Półfinałów Mistrzostw Polski. Największy sukces osiągnęli młodzicy w składzie Hubert Kopczyk i Maciej Gołąbski. W grach pojedynczych Maciek zdobył srebrny medal natomiast Hubert zajął 5. miejsce. Drużynowo natomiast chłopcy zdobyli złoty medal wygrywając w finale 3:1 z murowanym faworytem turnieju UKS GIM-TIM  Stalowa Wola, w składzie Kamil Nalepa i Kacper Kozimala. Warto zaznaczyć,  że pierwszy z rywali jest czołowym i utytułowanym zawodnikiem w Polsce, a pomimo to musiał uznać wyższość naszych zawodników. Dzięki tym osiągnięciom nasi chłopcy będą reprezentować nasz klub w Półfinałach Mistrzostw Polski.

Oprócz młodzików nasz klub reprezentowali również kadeci i juniorzy, którym Mistrzostwa nie wyszły tak udanie jak młodszym kolegom. Aby zdobyć wyższe lokaty i przybliżyć się  do strefy medalowej zawsze zabrakło trochę szczęścia lub umiejętności.

Końcowe wyniki :

Młodzicy :

Maciej Gołąbski – indywidualnie – 2. miejsce, Hubert Kopczyk – indywidualnie – 5., Szczurek Patryk – indywidualnie – 26.,

5.  miejsce w grze podwójnej

1.  miejsce w drużynie

Kadeci :

Mateusz Włoch – indywidualnie – 12. miejsce, Kamil Karnasiewicz –  indywidualnie – 14.,

5. miejsce  w drużynie

5.  miejsce w grze podwójnej

Juniorzy / juniorki :

Magdalena Jurczyk – indywidualnie – 7. miejsce,

5.  miejsce  w grze podwójnej

5.  miejsce  w grze mieszanej

Krystian Frączek – indywidualnie – 13. miejsce, Piotr Krowicki – indywidualnie – 17..