8 sierpnia 2020

Szósta runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Finał w Dukli, 15.09.2018

 

15 września 2018 r. odbędzie się szósta, finałowa runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Dukli. Zapisy online oraz w dniu zawodów. Opłata za start w biurze zawodów: 5 zł kategorie dziecięce, 25 zł pozostałe kategorie wiekowe.

Podajemy namiary na miejsce parkingowe Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Parku Dukielskim. Proszę parkować na parkingu podanym z linka, ponieważ parking przy Muzeum Historycznym będzie niedostępny z powodu odbywającego się targu.
GPS namiar 49.55938, 21.68471
 
Dekoracja będzie miała miejsce w głównym budynku MOSiR Dukla (ul. Armii Krajowej 1A) po zakończeniu zawodów.
 
Trasa okrążenia wyścigu: TUTAJ
 
Orientacyjna rozpiska startów kategorii wiekowych, finał Dukla:
Dzieci – start godz. 11:30
Kobiety 13-16 lat, Młodzik, Weteran 50 i starsi – start godz. 12:30 (3 okr.)
Kobiety powyżej 16 lat, Junior, Junior Młodszy – start godz. 13:15 (4 okr.)
Senior, Masters I, Masters II – start godz. 14:00 (6 okr.)

Klasyfikacja generalna po sześciu rundach: TUTAJ

Zapisy online TUTAJ  ,oraz w dniu zawodów

Kalendarz wyścigów Podkarpackiej Ligi Rowerowej

Ustrzyki Dolne – 2.05.2018  wyniki TUTAJ
Bóbrka – 20.05.2018 wyniki TUTAJ
Stobierna – 10.06.2018 wyniki:Dorośli TUTAJ  Dzieci TUTAJ
Wietrzno – 2.09.2018 wyniki: TUTAJ
Jedlicze – 18.08.2018 wyniki: TUTAJ
Dukla – 15.09.2018 wyniki: TUTAJ

Regulamin PLR znajdziesz TUTAJ

Ustrzyki Dolne
Leżą na wysokości ok. 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej, którą warto przejechać na rowerze. Długość wielkiej pętli bieszczadzkiej wynosi 144 km. Droga ma wiele odcinków z pięknymi widokami na góry i łączy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Przebiega przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy, Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu i Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Ustrzyki Dolne mają najbardziej rozbudowaną infrastrukturę narciarską w woj. podkarpackim, dlatego nazywane są często zimową stolicą tego województwa. Wyniki TUTAJ

Stobierna 
Miejscowości dawnego powiatu dębickiego, leży na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej. Ostaniami laty podjęto staranie, by w lepszy sposób wykorzystać walory letniskowe i turystyczne Stobiernej. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku powstał wyciąg narciarski. Kolarze górscy mogą rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie na Stoku Narciarskim w Stobiernej. O walory trudności tras dba miejscowy klub rowerowy DKK Gryf Dębica. Na zawodników czekają dwie trasy, dla najmłodszych uczestników wynosi ok. 500m zaś dla dorosłych wymagająca pod względem kondycyjnym pętla mierząca ponad 2600 m, która biegnie obok atrakcji turystycznych, jakimi są muzeum owadów oraz rekonstrukcja osady słowiańskiej. 

Wyniki: Dorośli TUTAJ  Dzieci TUTAJ

Pętla o długości 2,6 km , Link do mapy TUTAJ

Jedlicze
Genezy nazwy miejscowości doszukiwać się można w prasłowiańskim słowie „jedla”, które oznacza jodłę. Nazwa ta została podczas zaboru austriackiego przekształcona na bliższe miejscowemu językowi Jedlicze. W Jedliczu warto zobaczyć neogotycki kościół z 1925, a także zespół pałacowo-parkowy. Każdego roku w miejscowym parku odbywa się wyścig kolarzy MTB Grand Prix Gminy Jedlicze, a który w tym roku został wpisany w kalendarz Podkarpackiej Ligi Rowerowej. W Jedliczu prężnie działa klub kolarski Jedlicze Team. Wyniki: TUTAJ

Dukla
Miasto położone nad Jasiołką, u podnóża góry Cergowej (716 m n.p.m.) na północnym skraju Beskidu Niskiego, 17 km od granicy ze Słowacją. W ostatnich latach powstało kilka tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Na terenach dukielszczyzny co roku organizowana przez MOSiR Dukla jest jedna z rund maratonów Cyklokarpaty, bardzo wymagający wyścig etapowy Dukla Wolf Race oraz cykl wyścigów w formule XC Podkarpacka Liga Rowerowa. Gratką dla kolarzy jest możliwość ścigania się w sąsiedztwie bardzo ciekawego Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W Wietrznie warto poświęcić czas i przejechać ścieżkę tematyczną “Tam gdzie chadzali wojowie” oraz skorzystać z kilku dobrze oznaczonych tras rowerowo-pieszych.

Autor: Mateusz Lorenc, Foto: Anna Misiołek

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial